Avrupa'yı sallarız

Avrupa'yı sallarız
Salı 15.05.2012

"Süper Lig şampiyonluğu bizim için sadece bir araç. Asıl hedef olan Şampiyonlar Ligi'nde başarı için ne gerekiyorsa yapacağız. Terim'in isteği neyse eksiksiz yerine getireceğiz Takımı bozmayacak karakterli oyuncular alacağız"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, şampiyonluğu elde ettikleri için mutlu olduklarını, şimdi hedeflerinin Avrupa'da da başarılı olmak olduğunu söyledi. Aysal, "Galatasaray'ın asıl hedefi Avrupa ile yarışmaktır. Hep söylediğimiz gibi Türkiye Ligi bizim için sadece bir araç. Şimdi tek düşüncemiz Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilmek. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi. Transfere bugünden itibaren start verdiklerini belirten Aysal, "Fatih Terim'in isteği neyse onlar eksiksiz yerine gelecek. Tek tek değil komple iyi bir takımız. Bu büyüyü bozmayacak karakterde futbolcular alacağız" diye konuştu.

TERİM'İN YEŞİL KARTI VAR; İSTEDİĞİ SÜRECE KALIR
Şampiyonluğu iki kere hak ettiklerini de vurgulayan Ünal Aysal şöyle devam etti: "Bu şampiyonlukta en büyük pay sahibi teknik direktör Fatih Terim ile ekibi ve futbolculardır. 34 haftayı lider bitirip hak ettikleri şampiyonluğu almadan yeniden bir yarışa girdiler. Aslanlar gibi oynayıp hak ettikleri kupayı kazandılar." Fatih Terim'le görevi süresince çalışacaklarını belirten ve "Elinde yeşil kartı 3 yıllık görev süremde istediği kadar takımın başında kalır" diyen Aysal sözlerini şöyle bitirdi: "Başkan olarak 1 yılı geride bıraktım. Üç vaatle geldim; mali düzenin sağlanması, kurumsal yapının kurulması ve sportif başarı. Sportif başarı sadece futbol için değil tüm branşlar için geçerli. Artık ağırlığımızı basketbola vereceğiz."

F.BAHÇE BENİ ŞAŞIRTTI
Ünal Aysal, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın bu sezon gösterdikleri performansın kendisini yanılttığını itiraf etti. Galatasaray Başkanı, "Sezon başında en zorlu rakip olarak Beşiktaş'ı görüyordum. Çünkü kadrosunda çok büyük yıldızlar vardı. Ancak takım olmayı başaramadılar. Fenerbahçe'nin ise bu yarışta olacağını düşünmüyordum. Beni şaşırttılar. Beşiktaş takım olamadı, Fenerbahçe oldu" dedi.

FARFAN'I ELİMİZDEN KAÇIRDIK
Başkan Ünal Aysal, Farfan'ı ellerinden kaçırdıklarını söyledi. Aysal, "Farfan'ı almak istiyorduk. Ancak mart ayında bu işi bitirmemiz gerekiyordu.
Süper Final nedeniyle alamadık. Elimizden kaçırdık" dedi. 27 yaşında olan Perulu Farfan, forvet ile birlikte orta alanda da görev yapabiliyor. Farfan, 2008'de geldiği Schalke'de 109 maçta 23 gol kaydetti. Aysal, Melo için de şunları söyledi: "Melo aldığın paranın hakkını verdi.
Kendisi diğer yabancılardan daha fazla kazanıyor. Eğer kalmak istiyorsa fedakarlık yapmalı. Ayrıca kendine hakim olmalı, kavga olayını unatmadık. Sözleşmesine bunun için bir madde koyabiliriz."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN