Zoff'tan Terim'e tebrik!

Zoff'tan Terim'e tebrik!
Salı 15.05.2012 11:25

İtalyan fubolunun yaşayan efsanelerinden Dino Zoff, Spor-Toto Süper Lig'de Galatasaray'a 18. şampiyonluğunu kazandıran teknik direktör Fatih Terim'i tebrik etti.

İtalyan futbolunda, gerek milli takım gerek kulüp takımları olmak üzere pek çok başarıya imza atması sebebiyle, adını altın harflerle ülke tarihine yazdıran İtalyan futbol adamı Dino Zoff, İtalya Spor Yazarları Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği sezon sonu ödül töreninde, AA muhabirine hem Juventus'un lig şampiyonluğunu kazanmasını hem İtalya Milli Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki şansını değerlendirdi. Zoff, Türkiye'de Galatasaray'ı mutlu sona ulaştıran Fatih Terim'e de selam söyledi ve tebriklerini gönderdi.

İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) bu sezon namağlup olarak ipi göğüsleyen Juventus'un bu zaferini nasıl değerlendirdiği sorulan Dino Zoff, ''Juventus olağanüstü bir sezon geçirdi. Çünkü, her şeyi iyi yaptılar, iyi oynadılar, iyi bir form tutturdular ve hak ederek kazandılar'' dedi.

Sezon sonuna kadar Juventus ile başabaş bir mücadele veren, ancak ligi 2. sırada tamamlayan AC Milan'ın iki-üç maçta galip gelememesinin şampiyon olamamasında etkili olduğunu belirten Zoff, ''Fakat şuna inanıyorum ki, Juventus bu şampiyonluğu kazanmayı AC Milan'dan daha çok hak etti'' diye konuştu.

Ukrayna ve Polonya'nın evsahipliğinde kısa bir süre sonra başlayacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde ülkesi İtalya'nın durumunu nasıl gördüğü sorulan Zoff, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Avrupa Futbol Şampiyonası'nda iyi işler yapacağını düşünüyorum. Çünkü onlar eleme grubundan, finallere kalma yolunda iyi bir performans ortaya koydular. İtalyan futbolunun, her zaman herkesin saygısını toplayacak bir takımı sahaya koyacağına inanıyorum. Bu takıma fazlasıyla güveniyorum.''

Zoff, bir dönem İtalyan takımlarını da çalıştıran ve Çizme'de gayet iyi tanınan Fatih Terim'in, Galatasaray ile Türkiye'de mutlu sona ulaşması için de ''Kazandığı için gerçekten tebrik ederim. Çünkü şampiyonluk kazanmak hiç de kolay değildir. Kazandığına göre hak etmiş demektir. Onu selamlıyorum ve tekrar tebrik ediyorum'' ifadelerini kullandı.
Etiketler Dino Zoff, Fatih Terim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN