6 yıl buradayım

6 yıl buradayım
Perşembe 17.05.2012

"Galataray'ı Avrupa'da gelirleri en fazla ilk 10 takımın arasına sokacağız. En az 1, en fazla 6 senem var. Aklımdaki işleri yapmadan bir yere gitmem"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, gündemle ilgili pek çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Şampiyonluk kupasını sonra postayla yollarlardı" diyerek olayları eleştiren Aysal, "Biz F.Bahçe ile ilgili hiç konuşmadık. Aziz Yıldırım hep G.Saray'la ilgili konuştu. Yıldırım'ı sempatik buluyorum" dedi.

* Elimizde kalabalık bir liste var. Avrupa'da başarılı olacak, derinliği olan bir kadro kuracağız.
* Kupayı 3 saat gecikmeli aldık. Vali, 'Aciz kaldım, kupayı almayın' deseydi sabaha kadar bekler giderdik. Kupayı sonra bize postayla yollardı.
* Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz'dan önce bir kez görüştüm ve kendisini sempatik buldum. Biz Fenerbahçe hakkında hiç konuşmadık, sadece TFF'yi eleştirdik. Ancak Yıldırım hep G.Saray ile ilgili konuştu.
* Sıfırdan bir takım kurduk. Zaman içinde ne kadar doğru kararlar verdiğimizi anladım. Necati hariç yeni gelenlerin hiçbirini tanımıyordum. Dürüst ve disiplinli oyuncuları severdim. 'En' dendiği için en çok Elmander'e hayranım.
* TFF geldi, görevini yaptı. Aldığı kararların UEFA'dan dönmesi kaçınılmaz. Türkiye'yi 2. sınıf ülke konumuna soktular. UEFA'nın 3-4 büyük kriterini yerle bir ettiler. TFF'yi değiştirmek için kulüplerle görüşüyoruz. Don Kişot değilim, sistemi tek başıma değiştiremem.
* Drogba'yı ben de isterim, beğeniyorum. Onu almanın 20 tane unsuru var. Hoca ister mi, eşi gelir mi, kulübü verir mi? Bana isim sormayın. Şu anda hazır değilim. Hazır olunca isim veririm.
* Ben Terim'in, Terim benim işimi yaparsa 100 puan geride kalırız. Ali Dürüs'teki yöneticilik, kulüpçülük bende yok. Dürüst şampiyonluğun gizli kahramanlarından biridir.
* Terim her oyuncunun sicilini tutar. Melo'nun özrünü kabul ettik, pişman göründü. Onunla çalışmak isterim. Gol sevincini sempatik buluyorum, çocuklar da seviyor.
* Florya artık ihtiyaçları karşılamıyor. Birkaç araziye baktık. Bu yaz yeni yerimizi seçeceğiz. 2014 yılının başlarında yeni tesislerimizde olacağız.
* Göreve gelirken hedeflerim vardı. G.Saray'ı Avrupa'da gelirleri en yüksek ilk 10 takım içine sokacağız. Önümde en az 1, en fazla 6 sene var. Kafamdaki işleri yapmadan bir yere gitmem.

FENER iLE GiDERDiK
G.Saraylılar Derneği, şampiyonluğu kutladı. Başkan Ünal Aysal, "Şampiyonluğa olan susuzluğumuzu, F.Bahçe stadının çimlerinde giderdik. Büyük hedefler için ilk adımı attık" dedi. Aysal, Şampiyonlar Ligi kupası için söz istenmesi üzerine, "O kupayı kazanacak güçte bir kadro kuracağız" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN