17 Mayıs müjdesi

17 Mayıs müjdesi
Cuma 18.05.2012

Yeni 17 Mayıslar yaşamak için çalışıyoruz. Avrupa Ligi ya da Şampiyonlar Ligi kupasını mutlaka kazanacağız. Galatasaray'ın yeni zaferlere ulaşabilmesi için kendi içinde birlik olması ve yönetime güvenmesi gerekiyor

Başkanlığa seçildiği ilk yılda şampiyonluk sevinci yaşayan Ünal Aysal, UEFA Kupası'nın kazanılmasının 12. yıldönümünde, "Yeni 17 Mayıslar yaşayacağız. Yeter ki camiamız bize güvensin" dedi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde teknik direktör Fatih Terim'in önderliğinde düzenlenen kutlama yemeğinde konuşan başkan Aysal, "Yeni 17 Mayıslar yaşamak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu konuda o günleri yaşayanlardan dersler alıyorum. Avrupa'da mutlaka kupa kaldıracağız, kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Başarı için Galatasaray'ın kendi içinde birlik olması gerektiğini kaydeden Aysal sözlerine şöyle devam etti: "Yeni zaferlere ulaşmak için kendi içimizde kenetlenmeliyiz ve yönetime güvenilmesi gerekiyor. Herkes şunu iyi bilmeli bütün planlarımızı UEFA Kupası ya da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanmak için yapıyoruz. Başka hiçbir düşüncemiz ve hedefimiz yok." Yemeğe katılanlar arasında bulunan UEFA Kupası'nın mimarlarından Faruk Süren de önümüzdeki dönemlerde müzeye Şampiyonlar Ligi kupasının eklenmesini umut ettiklerini dile getirdi.

FLORYA'DA BULUŞMAK AYRICA ÖNEMLİ
UEFA Kupası'nın kazanılmasında emeği geçenleri Florya'da bir araya getiren teknik direktör Fatih Terim, "17 Mayıs Galatasaray ve Türk futbolu için çok önemli" dedi. Terim, yemeğin ilk kez Florya'da düzenlemesiyle ilgili olarak, "Faruk başkanın düzenlediği yemeklerde buluşuyorduk. Zaman zaman teke tek de yemekler yedik. Kurumun sahiplenmesi gerekiyordu, doğru yerini buldu. 17 Mayıs'ta bir araya gelmek gelenekti. Ama Florya Tesisleri'nin bahçesinde ayrı bir anlam taşıyor. Galatasaray adına mutlu günlerin içerisinde olduğumuz son günlerde bu hatıraları yaşamak önemli" diye konuştu.

FATİH TERİM: ŞU AN TAKTİK ANLATIYORDUM
Türkiye'ye Avrupa kupası armağan eden Fatih Terim, dün 17 Mayıs'ı tekrar yaşadı. Arsenal maçının önü ve arkası ile çok özel olduğunu ifade eden Terim, "Bu saatlerde taktik dersindeydik. Hava bugünkü gibi güzel bir havaydı" derken zafere giden penaltı vuruşlarını ise şöyle anlattı: "Sezon boyunca psikolojik olarak etkilenmemeleri için takıma penaltı çalıştırmamıştım. Sezon içinde çaktırmadan çalıştık. O gün 1-1.5 dakika içinde liste yaptık. 5. penaltıyı Capone atacaktı ama çocuklar ona fırsat bırakmadı. Onlar kaçırdı biz attık. Çok da güzel oldu."

AKYEL SÜRPRİZİ
UEFA Kupası'nı kazanan ekipte yer alan Fatih Akyel de Florya'daki yemeğe katılanlar arasındaydı. Daha önceki kutlamalarda yer almayan Akyel uzun bir aradan sonra sarı-kırmızılı camianın içine girmiş oldu.

SIKINTI YARATIR
UEFA Kupası'nın yıldönümü nedeniyle düzenlenen yemeğe Emre Belözoğlu'nun çağrılmadığı bildirildi. Terim'in, "Emre şu anda F.Bahçe'de oynuyor. Davet ederiz, gelirse kendisi için sıkıntı olur" dediği belirtildi.
Etiketler Galatasaray, UEFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN