"Beşiktaş, Arena'da oynamalı"

"Beşiktaş, Arena'da oynamalı"
Çarşamba 23.05.2012 19:24

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim örnek olacak bir tavır sergiledi. Fi Yapı İnönü Stadı'nın yıkılmasının ardından Beşiktaş'ın Arena Stadı'nı kullanabilmesi gerektiğini söyleyen Terim bu konuşmasıyla Beşiktaşlıların gönlünü kazandı.

Kendisinin bu konudaki düşüncesinin açık olduğunu belirten Terim yine de son kararın Yönetim Kurulu'nun olduğunu ekledi:

"Beşiktaş'ın böyle bir isteği olursa elbette kararı yönetim kurulumuz verir. Ancak bana kalsa; Beşiktaş Türk Telekom Arena'da oynamalı derim. Futbolumuz içinde bulunduğu bu ortamda bütün kulüpler birbirlerine yardımcı olmalı. Biz daha önce üçümüz bir statta oynamadık mı? Şimdi neden olmasın. Hatta daha da ileri giderek destekliyorum. Beşiktaş'ın maç günleri, Galatasaray Store mağazamızın yarısı kullanım için Beşiktaş'a verilebilir. Store mağazasının yarısı siyah beyaz olabilir, Beşiktaş ürünleri satılabilir."

"Türk Futbolu'nun içinde bulunduğu bu ortamda birbirimize destek olmalıyız. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman dostumuz, eski futbolcu Fikret de dostumuz. Şampiyon olduk, birçok Beşiktaşlı'dan kutlama telefonu, mesajı aldık. Neden bir süre dostumuz Beşiktaş'a yardımcı olmayalım?" diyerek dostluk mesajları veren Terim, Galatasaray'ın daha önce Ali Sami Yen yıkılırken, maçlarını İnönü Stadı'nda oynamak istediğini ancak, o dönemki Beşiktaş Yönetimi'nden destek görmediğini hatırlatıldığında ise şu cevabı verdi:

"O dönemde şartlar oluşmamış olabilir. Başka sıkıntılar olabilir. Şimdi el ele verme zamanı. Onlar yapmasa da biz yapalım."

Bu dostluk mesajlarıyla iki camia arasındaki yakınlığın artmasını sağlayan Terim, kısa süre önce UltrAslan grubunun "Beşiktaş, Arena'da oynamamalı" sözlerini de gölgede bırakmış oldu.

Kadir Çetinçalı / Serhan TÜRK, İstanbul-DHA
Etiketler Fatih Terim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN