Kovsunlar beni

Kovsunlar beni
Salı 29.05.2012

Aziz Yıldırım ile yaptığı telefon görüşmesinde liseliler için "P..şt, p..ler" dediği tapelere takılan Polat, "G.Saray'dan adımı silmek için uğraşıyorlar. İhraç edin, iş bitsin" dedi. Her gün başka ithamlarla karşılaştığını, bu durumun kendisini yorduğunu da belirten Polat "Arena'da maç seyretmek bile artık içimden gelmiyor" diye konuştu

G.Saray'da eski başkan Adnan Polat'ın kulüpten ihraç edilmesi için düğmeye basıldı. Şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile konuşmaları tapelere takılan Adnan Polat, "Savunma bile yapmayacağım. Sicilimi lekeleyip adımı G.Saray'dan silmek istiyorlar. Beni ihraç etsinler bu iş bitsin. Artık yoruldum" diye konuştu. Aziz Yıldırım ile telefon konuşmasında, "Boğuşuyorum, bizim içerideki p...larla boğuşuyorum. Adamlarda hiç takdir duygusu yok. P..çler. Galatasaray Liselilerin içinde kanlarının mavi olduğunu sananlar bile var" dediği ortaya çıkmıştı. Bu konuşmalardan sonra yönetim içindeki "liseliler" Adnan Polat'ın ihracı için harekete geçti.

KULÜPTE DEĞİŞİM YAPTIM
Kanaltürk'te yayınlanan "Telegol" programına telefonla katılan Adnan Polat, başkanlığı döneminde kulübe dışarıdan 200 üye aldıkları için liselilerin kendisine tavır takındığını belirterek, "Üye sayısı içinde liseli-lisesiz dengesinin bozulması onları rahatsız etti. Bu nedenle bana savaş açtılar. Değişim yaptığım için hedef oldum. O kadar yoruldum ki artık bunlara cevap vermek bile istemiyorum" dedi.

HER GÜN YENİ İTHAMLAR GELİYOR
G.Saray'a hizmetlerinin ortada olduğunu da belirten Adnan Polat kendisini savunma yapmak zorunda hissetmesinin de içini burktuğunu ekledi.
Polat şöyle konuştu: "Her gün yeni ithamlarla karşılaşıyorum. Benimle uğraşanlar hedefine ulaşamayınca daha da çirkinleşiyor.
G.Saray'dan adımı silmeye çalışıyorlar. Silsinler. Beni ihraç etsinler, iş bitsin. Yoruldum artık. Amaç benim kulüple ilişiğimi kesmek. Sicililimi lekeleyip noktalamak istiyorlar."

Kulübe dönmek gibi bir düşüncesinin olmadığını da belirten Adnan Polat, "Yakamdan düşün" diye isyan etti. "Beni neden yaralamak, karalamak istiyorlar anlamıyorum. Verdiğim hizmetlerin bedeli bu mu olacaktı" diye konuşan Polat, kalbinin çok kırık olduğunu, çok sevdiği takımın maçını bile izlemek istemediğini ekledi. "Artık Arena'da maç izlemek bile içimden gelmiyor" diyerek kırgınlığını dile getiren eski başkan, "Vicdanım rahat.
Arena'ya uzun süre sonra ilk kez AK Parti kongresine davetli olduğum için gittim. Beni kulüpten ihraç edebilirler ama içimdeki G.Saray sevgisini silemezler. Zaten bunları gerçek G.Saraylılar da biliyor" diye konuştu.

TRAFİK CEZAM BİLE YOK, İKİ SUÇUM VAR
Geçtiğimiz günlerde özel işleri için "temiz" kağıdı almaya gittiğini belirten Polat yaşadığı olayı da şöyle anlattı: Trafik cezam bile yok. Bu yüzden çok rahatım. Kağıdı almaya gittim, iki tane suçum bulundu. Biri Ali Sami Yen'deki şampiyonluk kutlamalarına getirdiğim Aslan için, ikincisi de Bülent Tulun ile yaşadığım makbuz olayı. 6 Haziran'da bunun için mahkemem var. Bunların dışında 'kusurum' bile yok.

42 KİŞİLİK KOMİTENİN 39'U LİSELİ
"G.Saray tarihinin yüzde yüz dışarıdan-liseli olmayan ilk başkanı herhalde benim" diyen Polat kendi döneminde yüzde 3 üye aldığını, 42 kişiden oluşan kurulların 39'unun liseli olduğunu da sözlerine ekledi. Disiplin Kurulu'nun savcı ve hakim gibi kararlar vereceğini de belirten Adnan Polat, "Rekorlar kıran bir başkan olarak tarihe geçiyorum. Yaptığım her hareket olay oluyor.
Vicdanım rahat, Allah biliyor. Onların vereceği ceza önemsiz" dedi.

BİZİ ŞİKEYE ÇEKTİLER
Adnan Polat şike olayında G.Saray'ın da "içeri" çekildiğini belirterek, köklü kulübe haksızlık yapıldığını ekledi. Polat, "Beni bu yönden de mağdur etmeye çalışıyorlar. Nedenini de anlamış değilim" diye konuştu.

LİSELİLERLE SINIRLI DEĞİL
Polat, kendisini liselilerin ihraç etmeye çalıştığını söylerken bazı yöneticiler tersini iddia ediyor. Bu yöneticiler, "Polat'tan rahatsız olan çok. Camiadan bu konuda yoğun baskı geliyor" diye konuşuyorlar.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN