Transfere 60 milyon TL

Transfere 60 milyon TL
Çarşamba 30.05.2012

Sarı-kırmızılılarda UEFA'nın Türkiye'ye ceza verme olasılığının masaya yatırıldığı toplantıda A ve B olmak üzere iki plan yapıldı. Yönetim, Şampiyonlar Ligi'ndemücadele edilmesi halinde 40, sadece Süper Lig'de oynanması durumunda ise 20 milyon lira verecek

G.Saray'da merakla beklenen transfer zirvesi gerçekleşti. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde başkan Ünal Aysal, Fatih Terim, 2. başkan Ali Dürüst'ün katıldığı toplantıda transfer konusunda net kararlar alındı. UEFA'nın Türkiye'ye ceza verme olasılığının da masaya yatırıldığı zirvede Avrupalı ve Avrupa'sız listede iki değişik transfer rotası çizildi. Ünal Aysal'ın teknik direktör Fatih Terim'e Şampiyonlar Ligine gidilmesi halinde ayrı bütçe; Avrupa yolunun kapanması halinde ise ayrı liste vereceklerini söylediği ifade edildi.

MELO, UEFA'YA BAĞLI
Ünal Aysal'ın, Devler Ligi'ne gidiş yolunun açık olması halinde tecrübeli çalıştırıcıya 40 milyon, sadece Süper Lig'de mücadele edilmesi halinde ise 20 milyon TL olmak üzere toplamda 60 milyon TL transfer bütçesi tahsis edeceği ifade edildi. Şampiyonlar Ligi için Hamit Altıntop, Gyan, Giroud, Felipe Melo, Pabon, Chivu, Gökhan Töre ve Alper Potuk'un transfer edileceği, Türkiye için ise gurbetçi ve genç ağırlıklı bir kadro ile yola devam edileceği öğrenildi. Bu arada Felipe Melo'nun durumu da UEFA'nın kararından sonra açıklanacak.

Savaş ÇORLU

Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN