Web Sürümüne Geç

  "10 milyon euro verseler satmazdım"

  "10 milyon euro verseler satmazdım"
  07 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 17:33

  Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Abdürrahim Albayrak, Milan Baros'tan yeni transfer Cris'e, Necati Ateş'in transferinden Manchester United maçına kadar pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı.

  Albayrak, futbolculara gelen teklifleri reddettiklerini, uzun lig maratonunda hepsine ihtiyaç duyduklarını dile getirdiği Radyospor'daki açıklamasında, "Oyuncularımıza teklifler geldi, biz bir kaç kulvarda yarışacağımız için hiçbir oyuncumuzu bırakmak istemedik. Takımdan hiçbir arkadaşımızın ayrılmasına gönlümüz razı değildi; çünkü uzun lig maratonu içerisinde hepsine ihtiyacımız var. Mersin İdman Yurdu ve Bursaspor'dan teklifler geldi; ama biz bunları kabul etmedik." dedi.

  Orduspor'a kiralık verdikleri Yiğit Gökoğla'nın tecrübe kazanıp tekrar geleceğini belirten Albayrak, Yiğit'i satmayı hiç düşünmediklerini ifade ederek, "Yiğit'i satmayı asla düşünmem, kiralık olarak Orduspor'a verdik; çünkü orada çalışsın, bize daha hazır gelsin diye düşündük." diye konuştu.

  10 MİLYON EURO VERSELER NECATİ'Yİ VERMEM DEDİM
  Albayrak, "Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal beni aradığı zaman Necati'yle ilgili olarak, "Teklif 10 milyon euro da olsa ben Necati'ye gidip, 'seni Eskişehirspor'a verdim' demem" şeklinde yanıt verdim. Necati geçen sezon bize çok büyük fedakrlıklar yaparak geldi. Şampiyonlukta da bize çok büyük katkısı oldu, bu nedenle Necati'ye böyle bir şey söyleyemeyeceğimi Halil Ünal'a söyledim. Ama siz Necati'yle konuşursunuz, Necati için de hayırlı bir iş olacaksa, fedrlık yapar, Fatih hocayla konuşurum dedim. Ne gerekirse yaparım' dedim. Necati gitmek istedi. 3 yıllık bir anlaşma hayırlı bir anlaşma olduğunu düşündük. Konuyu öyle kapattık." dedi.

  FATİH HOCA CRİS'İ ZATEN İYİ BİLİYORDU, AMA BUNA RAĞMEN BREZİLYA'DA HERKESE SORDU
  Yeni transfer Cris'i takıma ağabeylik yapacak, huzuru bozmayacak biri olarak nitelendiren Albayrak, "Pazartesi günü bizim için çok uzun gündü." diyerek şunları söyledi:

  "UEFA'ya listelerin verilmesi gerekiyordu. Fatih hocam Cris'i uzun zamandır takip ediyordu. Biliyorsunuz araştırmadan, sormadan transfer yapmaz. Bütün Brezilya'yı ayağa kaldırdı. Sordu, soruşturdu. Huzuru bozmayacak, bizden birisi olabilecek bir futbolcu olarak Cris'i gördü ve transfer gerçekleşti.

  Yaşı ilerlemiş olabilir; ama çok faydalı, başarılı bir futbolcu. Dün öğle yemeğini ben de yedi. Ona kara lahana yedirdim. Dolma yedirdim. Oradan bir enerji depoladı. Şaka bir yana Cris hem Galatasaray'ın bütçesine uygun hem de Galatasaray'a tecrübesiyle, özellikle de Şampiyonlar Ligi tecrübesiyle ağabeylik görevi yapacak. Kendisiyle konuştum. Karnesi hep pekiyi. 3 tane pekiyii..."

  ÇALIŞANIN HAKKINI ÇALIŞANA TESLİM EDER
  Milan Baros'un durumunu değerlendiren Albayrak, "Milan Baros'un takımda yer alması hocanın tasarrufudur. Şampiyonlar Ligi listesinde Milan Baros'un da ismini yazdı. Hoca hiç bir zaman Galatasaray'a faydalı olacak futbolcuyu gözardı etmez. Herkesi kampa götürüyor. Herkesi deniyor. Herkesi kazanmak için elinden geleni yapıyor. Fatih hoca adaletin terazisinden bakar, hiç kimsenin hakkını kimseye yedirmez. Çalışanın hakkını çalışanı teslim eder. Milan Baros da yeterli görülürse, takımda yer alır." dedi.

  Abdürrahim Albayrak, "Milan Baros için Yunanistan'dan, diğer ülkelerden teklif geldi. Bazılarını biz kabul etmedik, bazılarını kendisi istemedi. Milan Baros bizim çok önemli bir oyuncumuzdur. Milan Baros'un bize çok önemli katkıları olmuştur. Bizim için önemli bir futbolcudur. Umarım bundan sonra da bu katkıları devam eder." şeklinde konuştu.

  UJFALUSI BİZİM CANIMIZDIR
  Albayrak, Ujfalusi'nin sakatlandığı anı da anlatarak, "Ujfalusi'yi çok fazla seviyoruz. O bizim canımız, kaptanımız. Sakatlığı bir metre önümde oldu. Büyük bir acı içerisinde yere yığıldı ve kemik sesi geldi. Herkes başına toplandı, herkesin başından aşağı kaynar sular döküldü. O an bizim için çok talihsiz bir andı. Beklemediğimiz bir şeydi. Cris'i bu yüzden transfer etmek zorunda kaldık. Bizim stoper mevkiinde çok değerli oyuncularımız var." diye konuştu.

  İNGİLİZLER OLD TRAFFORD'U DUMAN ALTI YAPMIŞLARDI
  Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United'le yapacağı maça da değinen Albayrak, "Old Trafford'ta 2-0 geriye düşüp, 3-2 öne geçtiğimiz, sonrasında 3-3 biten bir maç var. İngilizler bizi orada çok hafife almışlardı. Gol olunca sevindiğimizde bizimle alay ettiklerini, 2-2 olunca paniklediklerini, 3-2 Galatasaray öne geçince tribünlerde bir bulutun olduğunu, bir sisin çöktüğünü gördüm. 3. golünü yediklerinde tüm İngilizler sigaraya sarıldı. Stat, efkr sigaralarından duman altı olmuştu. Bunu hiç unutmuyorum." dedi.
  Yükleniyor