Web Sürümüne Geç

  Şutumu atarım

  Şutumu atarım
  10 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 23:53

  Gözümü Galatasaray'da açtım. Beni seven de sevmeyen de var. Ben hiçbirisini takmıyorum. Fırsat buldukça şut atmaya devam edeceğim Futbolcunun kendisine güvenmesi gerekiyor

  Galatasaray'ın fenomen ismi haline gelen Sabri Sarıoğlu, kendisine yönelik eleştirilere kulak asmadığını ve işini yapmaya çalıştığını söyledi. TRT Spor'da Futbol Ateşi programına katılan ve soruları yanıtlayan tecrübeli futbolcu, 11 yıldır A takım forması giydiğini belirterek, "Ben Galatasaray'a 9 yaşında geldim. Gözümü açtım Galatasaray'ı gördüm. Beni seven de sevmeyen de var. Ben hiçbirisini takmıyorum. Yalnızca işimi yapmaya çalışıyorum. Terimin son damlasına kadar mücadele ediyorum" dedi. Orta ve şutlarının adresi bulmaması nedeniyle kendisine tepki gösterilmesiyle ilgili ise "Fırsat buldukça şut atmaya ve orta yapmaya devam edeceğim. Futbolcu kendine güvenmeli" diye konuştu.

  ALLAH'TAN SAKİN OLMUŞ!
  Sabri, takım arkadaşı Engin Baytar'a verilen 11 maçlık cezaya da değinerek şöyle konuştu: "Bence 11 maçlık ceza çok normal. Hakemi tartaklaması affedilir gibi değil. Aslında saha dışında çok iyi bir insan ama saha içinde bazen kendini kaybediyor ve yaptığı hareketten dolayı aldığı cezayı normal karşılıyorum." Sabri ayrıca maçın devre arası Engin'i uyardığını da ekleyerek, "Devre arasında 'Sakin ol sarı kartın var. Atılabilirsin' dedim. O da bana 'Hiç merak etme sakin olacağım' sözünü verdi. Allah'tan sakin olmuş yoksa ne yapacaktı çok merak ediyorum" ifadesini kullandı.

  SABRi'DEN iNCiLER
  *Twitter ve Facebook'ta benim ile ilgili çok espri döndüğünü biliyorum. Bunları hiç kafama takmıyorum zaten sosyal medyada hiç hesabım yok ve takip etmiyorum.

  *Cris'in tecrübesi ve kariyeri ortada. Genoa karşısında 40 yıllık Galatasaraylı gibiydi. Bence çok faydalı olacak.

  *Hamit'in kalitesi tartışılmaz ama maç eksiği var. Umut'un çok kısa sürede yaptıkları ortada. Burak zaten son yılın gol kralı. Dany de Türkiye ligini iyi biliyor. Yapılan transferlerin hepsi birbirinden iyi.

  *Eboue'nin ilk günlerinde uyum sorunu vardı ama atlattı. Aramızda tatlı bir rekabet var.

  *Şampiyonlar Ligi'nde zorlu rakiplerimiz var ancak gruptan çıkacağımıza inanıyorum. İngiltere'de, Liverpool'u diğerlerine göre biraz daha fazla seviyorum.

  RONALDO SÜREKLİ VURUYOR
  Futbol Ateşi programında yorumculuk yapan Arif Erdem de Sabri'ye destek verdi. Galatasaray'ın efsanevi ismi, "Sabri fırsat bulduğunda tabii ki vuracak. Kendine güvenmesi çok güzel. Ben de kaleyi gördüğüm zaman vururdum. Real Madrid'de Ronaldo 20 tane vuruyor biri giriyor. Sabri de vuracak" diye konuştu.

  Savaş ÇORLU

  Etiketler Galatasaray
  Yükleniyor