Web Sürümüne Geç

  Başkan kim?

  Başkan kim?
  11 Eylül 2012, Salı Güncelleme: 22:10

  Aysal ve yönetimin, Terim'in arkasına sığındığını belirten Kıran, "Terim her şeyi kurtarıyor. Sözler tutulmadı. İstifaların arkası gelir" diye konuştu

  Galatasaray'ın eski asbaşkanı Turgay Kıran, yönetimi topa tuttu. Tecrübeli yönetici, başkan Ünal Aysal ve yönetimin başarısız olduğunu savunarak, "Zaten Aysal görücü usulü başkan seçildi. Galatasaray'ı iyi bilmeyen kızımız, 'zengin bir kız bulursak oğlumuza alırız' misali başkan oldu" dedi. Aysal ile etik değerlerin değiştiğini kaydeden Kıran, "Güzel şeyler yapılmadığı çok net görülüyor. Yönetimin en büyük başarısı Fatih Terim. Başkan ve yönetim onun arkasına sığınıyorlar. Biz de futboldaki başarıyı ezmemek için susuyoruz" diye konuştu.

  GELİNDİĞİ GİBİ GİDİLEBİLİYOR
  Aysal'ın verdiği sözleri tutmadığını ileri süren Kıran, "Fikir ayrılıkları nedeniyle Mete Başol gibi değerli biri istifa etti. Sırada 1-2 arkadaş daha var. Adnan Polat'ı gitmeye zorladılar. Nasıl geliniyorsa öyle gidilebiliyor" ifadesini kullandı. Kıran, Aysal'ın kime güveneceğini bilmediğini belirterek, "1, 2, 3 numarada sıkıntı var. Şahin kanadı küsmüş. Ali Dürüst gizli başkan gibi. Bu, Aysal'ı rahatsız eder.Yedek üye Albayrak konuşuyor. En başarılı Terim en az konuşuyor. Sezon sonu konuşacağım dedi, hâlâ konuşmadı" ifadesini kullandı.

  ÇİLEK ÜSTÜ FUTBOLCU LAZIM
  Turgay Kıran, başkan Ünal Aysal'ın transferi için uzun süre uğraşılan ancak alınamayan Kaka'yı 'pastanın çileği' olarak lanse etmesine de karşı çıktı. Kıran, "Kaka dünya starı, çilek falan değil. Çilek çok güzel meyve değil. Alex, Quaresma gibi oyuncu almamız lazım. Bunlar çilek üstü futbolcular" dedi.

  18 MİLYON'LUK RİERA YATIYOR!
  Bonservisi, menajer ücreti ve 3 milyon euro yıllık ücreti ile maliyeti 18 milyon euro'ya yaklaşan Albert Riera konusunda da yönetimi eleştiren Kıran, "Nerede bu çocuk? Maliyeti 18 milyon euro. İzleyen var mı?" diye sordu.

  CRİS BENCE UJFALUSİ'DEN İYİ
  Turgay Kıran, son dakika transferi Cris'i ise beğendiğini kaydetti. Tecrübeli yönetici, "Cris'in alındığını duyunca sevindim. Çok tecrübeli bir oyuncu. Ujfalusi'den iyi" dedi. Kıran, G.Saray Adası'nı geri istediklerini de dile getirerek, "Başkanın bize sözü vardı. Adamızı istiyoruz. Gereğini yapmalı" diye konuştu.

  DİVAN SERT GEÇECEK
  Eylül ayı Divan Kurulu toplantısı yarın yapılacak. Açıklanan bir gündem yok. Ancak toplantıda yönetim kurulundan istifa eden Mete Başol ile kavgalı oldukları belirtilen yöneticilerin durumlarının tartışılacağı öğrenildi. Başkan Ünal Aysal'a sert eleştiriler bekleniyor.

  İSTİFALAR KAPIDA!
  Sahada iyi giden Aslan'da yönetimde sular durulmuyor. Mete Başol'un istifasının ardından mali anlaşmazlık nedeniyle Celal Gürcan, Aka Gündüz Özdemir ve Adnan Nas'ın da sıkıntılı olduğu ifade edildi. Üç yöneticiden de her an istifa kararı gelebilir.

  Savaş ÇORLU

  Etiketler Turgay Kıran
  Yükleniyor