Web Sürümüne Geç

  Dönüşü yok!

  Dönüşü yok!
  13 Eylül 2012, Perşembe Güncelleme: 21:24

  Öztürk, Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi grupta olduklarını da belirterek, "Mazeret üretemeyiz" ifadesini kullandı

  Galatasaray'da eylül ayı olağan Divan Kurulu toplantısı dün Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Başkan Ünal Aysal'ın katılmadığı toplantıda gündem Mete Başol'un istifasına neden olan kurumsallaşmaydı. Başkan yardımcısı Adnan Öztürk, üyelerin de eleştiriler getirdiği konuyla ilgili olarak toplantıda konuşmazken mesajı çıkışta basın mensuplarına verdi. Öztürk, "Kurumsallaşma yönetimin bir taahhüdüdür. Başkan dahil tüm yöneticiler bu projenin arkasında. Kamuoyunda isteyenler, istemeyenler olacaktır. Hazırladığımız projeler ile bunu açık seçik gösteriyoruz. Kurumsallaşma ya olacak ya olacak, kimsenin şüphesi olmasın" ifadesini kullandı.

  ÖZDEMİR: DOKÜMAN OLARAK KURUMSALLAŞMAYI TAMAMLADIK
  Adnan Öztürk, Şampiyonlar Ligi için de umutlu konuşarak, "İyi bir gruptayız. Her şeyi üretebiliriz ama mazeret üretemeyiz. Manchester maçıyla iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz" yorumunda bulundu. Öztürk, Selçuk İnan'ın A Milli Takım'da yedek kalması konusunda ise Abdullah Avcı'nın tercihlerine saygı duyulması gerektiğini söyledi. Toplantıda yönetici Aka Gündüz Özdemir ise kurumsallaşma çalışmalarının döküman olarak tamamlandığını ve üst yönetici olarak Lutfi Arıboğan'ın tayin edildiğini söyledi. Danışman Deloitte Touche firması yetkilileri de üyelere bilgi verdi.

  AYSAL KATILMADI
  Başkan Ünal Aysal, Divan Kurulu toplantısına katılmadı. Divan üyesi Taner Aşkın'ın, başkan Ünal Aysal'ın toplantıya katılmamasıyla ilgili olarak yaptığı eleştiri üzerine Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Aysal'ın diş ameliyatı olduğu için toplantıda yer alamadığını söyledi.

  HANİ ŞEFFAFLIK?
  Eski yönetici Taner Aşkın, "Satılan hisseleri kim aldı belli değil. Kaç aydır bilançolar için evrak istiyorum, alamıyorum. Böyle kurumsallık mı olur? Mete Başol ve başkan, istifa hakkında konuşmalı. Ada'yı geri istiyoruz" eleştirisinde bulundu.

  TÜZÜK UYARISI
  Eski başkan adaylarından Hayri Kozak, yapılacak olan tüzük tadil kongresinin hayati önem taşıdığını belirterek, "Ancak çalışmalar laçka gidiyor" dedi. Kozak, yönetim kurulundan istifa eden Mete Başol için de, "Ayrılışı bu kadar basit olmamalıydı" yorumunu yaptı.

  BAŞOL'DAN DİVAN'A TEŞEKKÜR
  Başkan Ünal Aysal ile görüş ayrılığı nedeniyle yönetim kurulundan istifa eden Mete Başol, gönderdiği yazıyla divana teşekkür etti. Başol, "Kurumsal terbiye, sadakat, Galatasaraylılık ilke ve duruşu içinde görevimi yerine getirdiğim inancıyla divan kuruluna, bana yol göstericiliği için teşekkür eder, saygı sunarım" dedi.

  ADA'YI SİZ VERDİNİZ!
  Taner Aşkın'ın yönetimden, Galatasaray Adası'nın geri alınmasını istemesi eleştiri aldı. Bazı üyelerin oturdukları yerden, "Sizin yönetimde olduğunuz dönemde ada verildi" diye bağırarak, Aşkın'a tepki gösterdiler. Bu arada başkan Ünal Aysal'ın yanı sıra ikinci başkan Ali Dürüst ile Refik Arkan da toplantıya gelmediler.

  Savaş ÇORLU
  Etiketler adnan öztürk
  Yükleniyor