Web Sürümüne Geç

  Havada bulut Umut'u unut

  Havada bulut Umut'u unut
  14 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 14:31

  Sözleşmeye, "Satın alma opsiyonu Galatasaray'dadır" yazdırıp rakam koydurmayan yönetim, şimdi Fransızları nasıl aşacağını düşünüyor

  Galatasaray sezona fırtına gibi giren Umut Bulut'un bonservisini almak için harekete geçti. Umut'u 350 bin euro'ya bir sezon için kiralayan Galatasaray, Umut'un sözleşmesinde yer alan "kiralama opsiyonunu" hayata geçirmek için düğmeye bastı. Fakat Umut için sözleşme yapılırken, geçen sezon Melo'da yapılan hataya düşülmek istenmedi. Melo'nun sözleşmesine "13 milyon euıro'ya satın alınır" ibaresi olduğu için Juventus'un direnci aylarca kırılamamıştı.

  TRABZONSPOR'DAN 3.8 MİLYON EURO'YA ALINDI
  Aynı hataya Umut'ta düşmek istemeyen Galatasaray, Toulouse ile yapılan sözleşmeye, rakam koydurmadan "Satın alma opsiyonu Galatasaray'dadır" yazdırdı ve KAP'a yaptığı açıklamada da rakam bildirmedi. Fakat Umut'un yüksek performansı, Toulouse kulübünün elini güçlendirdi. Trabzonspor'dan 3.8 milyon euro'ya transfer edilen Umut için Fransız ekibi ilk görüşmede Galatasaray'ı dağıttı.

  BONSERVİSİNİ ALMAK İÇİN ACELE EDİLMEYECEK
  Galatasaray adına ön görüşmeyi Fransa'daki menajer Bruno Heiderscheid yaptı. Toulouse Mali Direktörü Jean-François Soucasse ile bir araya gelindi. Bu görüşmede Soucasse, Umut Bulut için satış rakamını 6 milyon euro olarak belirlediklerini Bruno'ya iletti. Bruno da rakamı İstanbul'a iletti. Büyük bir şok yaşayan sarıkırmızılı yönetimin, Umut'un bonservisi için acele etmeme kararı aldığı belirtildi.

  GOL ATAR
  Hazırlık maçlarının başarılı ismi Umut Bulut, Süper Kupa maçıyla başlayan gol bombardımanını sürdürüyor. Fenerbahçe'ye 2 gol birden atan başarılı futbolcu, ligde 3 maçta 4 gol bulduktan sonra, milli forma altında da ağları havalandırmayı ihmal etmedi. Umut Bulut, böylece sezon öncesi gollerle birlikte Galatasaray forması altında 12 gole ulaştı.

  Etiketler Umut Bulut
  Yükleniyor