Web Sürümüne Geç

  O penaltı verilmeliydi

  O penaltı verilmeliydi
  19 Eylül 2012, Çarşamba Güncelleme: 01:44

  Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sahada 5 tane hakemin pozisyonların daha iyi görülmesi için bulunduğunu belirterek, ''Bu seviyede 'görmedi' diye bir şey olmaması lazım. Old Trafford'da görmüyor herhalde'' dedi.

  Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sahada 5 tane hakemin pozisyonların daha iyi görülmesi için bulunduğunu belirterek, ''Bu seviyede 'görmedi' diye bir şey olmaması lazım. Old Trafford'da görmüyor herhalde'' dedi.

  Terim, 1-0 kaybettikleri Manchester United maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, hakemin penaltıyı vermesinin kendilerine önemli bir avantaj sağlayacağını, ancak bunun olmadığını söyledi.

  Terim, Umut'un 3. dakikada ceza alanında yerde kalmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ''Hakem penaltıyı verse iyi olurdu. Bu seviyede 'görmedi' diye bir şey olmaması lazım. Old Trafford'da görmüyor herhalde. Manchester olunca görmüyor Alman hakem. Burada beş tane hakem bunun için var. Manchester United karşısında öne geçmek başka bir şey, geriye düşmek başka bir psikoloji. O penaltı verilmeliydi'' diye konuştu.

  Şampiyonlar Ligi'ne genel olarak heyecanlı başladıklarını ifade eden Terim, ''Devler Ligi''nin seviyesinin kolay olmadığını kaydetti.

  İlk defa Şampiyonlar Ligi'nde oynayan futbolcuları için bu maçın zor geçtiğini dile getiren Terim, erken gol yediklerini, ancak ilk yarının sonuna doğru tamamen hakimiyeti ellerine aldıklarını kaydetti.

  Terim, istatistiklerin Galatasaray'ın üstün olduğunu gösterdiğini belirterek, ''Bu da sevindirici. Old Trafford'a gelip de iki forvetle oynayan başka takım olduğunu sanmıyorum. Cesurca mücadele ettiler. Amacımız her zaman söylediğimiz gibi bir üst tura çıkabilmek'' ifadelerini kullandı.

  ''Umut'un değişikliği bizim için iyi olmadı''

  Fatih Terim, Umut Bulut'un 15. dakikada yerine Elmander'e bırakmasıyla ilgili olarak, ''Umut daha önce değişiklik istedi. Ben 5 dakika bekledim. Deparda kaldı, arka adalesinde sorun vardı. Böyle maçlarda biliyorsunuz erken değişiklik aleyhte bir şey. Bizim için hiç iyi olmadı'' değerlendirmesinde bulundu.

  Cluj'un galibiyetinin grubu değersizleştirme çabası içinde olanlar için önemli olduğunu kaydeden Terim, grup için yapılan 'lokum', 'şeker' gibi nitelendirmelerin yanlış olduğunu söyledi ve herkesin herkesi yenebilecek güçte olduğunun altını çizdi.

  Terim, savunmada Cris'i değil, Dany'yi seçmesiyle ilgili soruya, ''Çabuk olduğu için onu tercih ettim. Cris daha fizik olarak, önceki haftalarda oynamadığı için hazır değil. Bence de Dany çok iyi oynadı. Dany hakikaten maçın en iyisiydi'' yanıtını verdi.

  ''Penaltıyı kaçırmasak maç bitmişti''

  Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson ise karşılaşmanın ilk 15 dakikasında çok iyi oynadıklarını ve bu bölümde golü bulduklarını söyledi.

  Ferguson, De Gea'nın iki kurtarışı dışında rakiplerine göre daha iyi olduklarını ifade ederek, ''İkinci yarıda penaltıyı kaçırmasak maçı orada bitirmiş olacaktık. Penaltı kaçınca maça daha çok asıldılar. Bugün iyi futbol oynadık. 3 puandan dolayı mutluyuz'' diye konuştu.

  Ferguson, penaltıyı neden Robin van Persie'nin kullanmadığıyla ilgili soruya, ''Hiçbir fikrim yok. Gördüğüm kadarıyla Nani koşup topu aldı. Bence Robin van Persie kullanmalıydı. Maçın öncesinde buna karar verilmeliydi'' yanıtını verdi.

  ''Şampiyonlar Ligi'nde 100 maç kazanan ilk teknik direktörsünüz. Ne düşünüyorsunuz?'' sorusu üzerine de Ferguson, ''Ben uzun süredir buralardayım. O yüzden 100 tane oldu'' dedi.
  Yükleniyor