Web Sürümüne Geç

  Biletini keserim

  Biletini keserim
  27 Eylül 2012, Perşembe Güncelleme: 22:14

  Başarısız olursa kendi biletini dahi keseceğini kaydeden G.Saray başkanı: Kulübün 5 kuruşluk hissesini almadım

  YATIRIMCIMIZI KORUDUK
  Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, CNBC-e'ye sermaye artırımı ve takımla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Göreve geldiğinde kulübün 327 milyon dolar borcu olduğunu hatırlatan Aysal, "2014'e kadar tüm gelirler temlikliydi. Mayısta sermaye artırımı yaptık. Borcumuz 215 milyon dolara düştü. Hedefimiz 2014'te borcu 100 milyon dolara indirmek" dedi. Sermaye artırımı ile yatırımcıyı koruduklarını dile getiren Aysal, "UEFA'ya 3 ayda bir rapor veriyoruz. Çok katı yaptırımları var. Borçlanma tarzım değil. Öyle yapsam borç 600 milyon dolara çıkardı" diye konuştu.

  FATİH TERİM ÇOK BAŞARILI
  Ünal Aysal, Fatih Terim'in çok başarılı bir hoca olduğunu da belirterek, "Ancak bizde CEO var. Bütün birimlerin başı Lütfi Arıboğan. Atında 6 direktör var. Futbolun direktörü Fatih hocamız" ifadesini kullandı. Aysal, basketbolda Oktay Mahmuti'nin yerine Ergin Ataman'ı getirmeleri için sarfettiği, "Play-off'ta 3 kez üst üste yenilip elenmemiz kabul edilebilir değil. Ben başarıya prim veririm. Başarısız kim olursa olsun kendim dahil biletini keserim" sözleriyle adeta Fatih Terim dahil herkese 'başarısız olan gider' mesajı yolladı.

  KAKA GELMEDİ
  Ünal Aysal, Real Madrid'li Kaka'nın transferi konusunda, "Kaka'yı ben zikretmedim ancak doğru bir isimdi. Ben görüşmedim, arkadaşlarım görüştü. Bir müddet daha İspanya'da kalmak istediğini söyledi" dedi. G.Saray'ın çok iyi kadrosu olduğunu belirten Aysal, "Kaka şart değil. Ama hoca takviye isterse yapmak zorundayız. Çileğin mevkisini hoca belirler" diye konuştu.

  ARDA'YI GERİ İSTEDİM
  Başkan Ünal Aysal, Atletico Madrid Başkanı Gil Marin'e, "Ödemelerde zorluk çekiyorsanız aynı değerde Arda Turan'ı geri alırız" dediğini de açıklayarak, "Böyle bir nabız yoklamasında bulunduğum doğru. Ama kabul etmedi. 'Biz paramızı ödeyeceğiz, borcumuz borç' dedi. Zaten Arda da orada başarılı" ifadesini kullandı.

  'EN UFAK SIKINTIM YOK'
  Sermaye artırımı konusunda en ufak sıkıntım yok. Yaptığımın doğru, ahlaki ve yatırımcının lehine olduğuna inanıyorum. Yoksa parmağımı kıpırdatmazdım. Sadece bizim hisselerimiz değil bütün rakiplerimizin hisseleri yüzde 40 değer yitirdi. Tüzükte de değişiklikler gerekiyor, yapılacak.

  'DAHA HİSSE SATMAM'
  Genel kuruldan yüzde 49'a kadar hisse satışı için yetki aldım. Yüzde 45'e kadar sattık. Yüzde 4 daha hakkımız var ama daha hisse satmam. G.Saray'ın 5 kuruşluk hissesini ne aldım, ne sattım. Başkanlığım süresince de alıp, satmam. Camiama şeref sözü verdim. Sözümü tutacağım.

  2. OLALIM YETERLİ
  M. United'ın bütçesinin 460 milyon, kendilerinin 108 milyon euro olduğunu hatırlatan Ünal Aysal, "Devler Ligi'nde lider olarak tur atlama beklentim yok. Mantıklı olmalıyız. Gruptan çıkmamız başarı sayılır" dedi. Aysal, F.Bahçe Stadı'na normal bir seyirci olarak biletini alıp gidebilmeyi çok istediğini de söyledi.

  F.BAHÇE DE YAPTI!
  Nakit akışlarının UEFA Finansal Fair Play kriterlerine uygun olduğunu belirten Aysal, "Borsa yatırımcımız uzun vadeli düşünmeli, geleceğimize yatırım yaptık. Bundan sonra yeni bir sermaye artırımı zor, ihtiyaç olmamasını diliyorum" dedi. Aysal, Fenerbahçe'nin de geçen yıl bedelli sermaye artırımına gittiğini hatırlattı.

  Savaş ÇORLU  Yükleniyor