Web Sürümüne Geç

  "Kimse ele geçiremez"

  "Kimse ele geçiremez"
  28 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 23:14

  "Galatasaray'ı kimse eline geçirmek istemez, geçiremez de... En kötü niyetli yönetim dahi başa gelse böyle bir şeye imkanı olmaz. Buna zaten kongre müsaade etmez" "Sermaye artırımında küçük yatırımcı mağdur edilmedi. Bu, spekülatörlerin küçük yatırımcıyı öne sürerek kendilerini koruma mekanizması. Hisse alanlar biliniyor"

  DERNEKÇİLİK GÖNÜL İŞİ
  Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Sportif A.Ş. Genel Müdürü Lutfi Arıboğan ile birlikte, kulübün Maslak'taki Binicilik Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yönetici Necati Demirkol'un organize ettiği bir etkinlikte soruları yanıtlayan Aysal, sarı-kırmızılı kulübün 107 yıllık bir kurum olduğunu dile getirerek, "Dernekçilik bir gönül işi. Galatasaray'a hiç kimse art niyetli olarak gelmez. Benden evvelki başkanların Galatasaray'a hizmet etme şevki ve aşkıyla geldiğine inanıyorum. Bundan sonra art niyetli bir yönetimin gelmesine, ne bizim kongremiz müsaade eder, ne de kimse buna teşebbüs eder" dedi.

  BÜYÜK SIKINTI ALTINDAYIZ
  Aysal şöyle devam etti: "Galatasaray'a art niyetli bir yönetim gelmez. Galatasaray'ı kimse eline geçirmek istemez, geçiremez de. Biz her yönden o kadar sıkıntıların altındayız ki en kötü niyetli yönetim dahi gelse böyle bir şeye imkanı olmaz. Hisse senediyle ele geçirilebileceği konuşuluyor. Hisse senedi alanlar ciddi organlar tarafından teker teker biliniyor." Galatasaray Başkanı, ilk sermaye artırımında küçük yatırımcıları mağdur etmediklerini de savunarak, "Bu tamamen spekülatörlerin küçük yatırımcıyı öne sürerek kendilerini koruma mekanizması. Bu yanlışı düzeltelim" ifadesini kullandı.

  HEYKELi DiKiLMELi
  Başkan Ünal Aysal, Fenerbahçeli taraftarların Alex'in heykelinin diktiğinin hatırlatılması üzerine, "Galatasaray'da heykeli dikilecek adam Fatih Terim'dir" dedi. Gönlündeki ikinci efsanenin de Hakan Şükür olduğunu belirten Aysal, "Hakan için Galatasaray Müzesi'nde özel bir yer ayrılmasını istedim. Genç Galatasaraylıların Hakan Şükür gibi efsaneyi de yakından tanıması gerekir" diye konuştu.

  AYDA 16 MİLYON $
  Çok az bir gelirle ayakta durmaya çalıştıklarını ifade eden Aysal, "Her ay 16 milyon dolarlık bir masrafım var. Ben borcu arttırmamak için kendi sermaye gücümü harekete geçirdim. Gayet tabi ortaklarım da yüzde 45 nispetinde buna katılmak zorunda kaldılar. Bizim görevimiz şirketleri güçlendirmek ve yatırımcıların elindeki kağıdın değerini yükseltmektir" dedi.

  F.BAHÇE'YE CEVAP
  Yaptıkları sermaye artırımının kurallara uygun olduğunu yineleyen Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin yaptığı açıklama üzerine verdiği örneğe de açıklık getirdi. Aysal, "Yaptıklarımızın kurallara uygun olduğunu vurgulamak için 2011 senesinde Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun 145-150 milyon liralık bir kira gelirini aynı şekilde şirkete devrettiğini ve alacak farkı doğurduklarını vurgulamak istedim. Bundan dolayı sermaye artışı yaptıklarını söylemedim" dedi. Transferde cimri olmak zorunda olduklarını kaydeden Aysal, Devler Ligi'nde gruptan çıkacaklarına inandığını, çıkamasalar bile bu sene için hayal kırıklığına uğramayacağını sözlerine ekledi.

  Bülent CAN  Yükleniyor