Cimbom'un şifreleri

Cimbom'un şifreleri
Salı 01.01.2013

Sarı-kırmızılı ekip Aydın ve Umut ile yoluna devam etmeyi planlarken; Hakan, Çağlar, Gökhan, Ujfalusi, Cris, Engin, Baros ve Melo'nun kalması zor görünüyor

İlk yarıyı lider tamamlayan ve şampiyonluğun en büyük adaylarında birisi olan Galatasaray'ı yine hareketli bir transfer dönemi bekliyor. Sarı-kırmızılı ekipte, 10 oyuncunun sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Ancak bu oyuncuların maliyetinden kurtulmak isteyen sarı-kırmızılı ekibin operasyonu öne çekmesi de gündemde... 10 oyuncu arasında bulunan Aydın ve Umut'un takımda kalma ihtimali yüksek görülürken; Hakan, Çağlar, Cris, Gökhan, Ujfalusi, Engin, Baros ve Melo ile yolların ayrılması düşünülüyor. Bu oyunculardan Hakan, Çağlar, Gökhan, Cris ve Baros'a iyi bir teklif olursa devre arasında gönderilmesi gündemde... İşte sözleşmesi biten 10 oyuncunun durumları:

AYDIN: Şampiyonlar Ligi'nde Braga'ya attığı kritik gol ile hem o maçı unutturdu hem de Galatasaray'daki geleceğini garantiledi.

HAKAN:
Kalması imkansız gibi... Geçtiğimiz sezon Fatih Terim'in vazgeçilmezleri arasındaydı. Manchester United maçı sonrası gözden düştü. Sözleşme yenilenmesi zor görünüyor.

ÇAĞLAR:
Kendisini verilen şansları iyi değerlendiremeyen futbolcu devre arasında teklif gelirse gönderilecek.

GÖKHAN:
Cris'in kadroda yer almamasına karşın Fatih Terim'in Trabzonspor maçında 18 kişi arasına almadığı tecrübeli oyuncu artık kendine takım arıyor.

UJFALUSİ:
Sezon başında yaşadığı sakatlığın izlerini silmeye başladı. Geçtiğimiz sezon kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğu için gönderilmeyecek ama gelecek yıl kalması zor.

CRİS:
Şampiyonlar Ligi düşünülerek Lyon'dan büyük umutlarla transfer edildi. Trabzon maçında ilk 11'de olmadığı öğrenince İstanbul'dan ayrıldığı yönünde haberler çıktı. Devre arasında gönderilecek, takım bulamazsa parasını almaya devam edecek.

ENGİN:
Fenerbahçe derbisinde gördüğü kırmızı kartın ardından 11 maç ceza alsa da çok da uslanmış görünmüyor. Geçtiğimiz sezonki performansından uzak olan Engin, yeni skandallara karşı sezon sonu beklemeden yollanacak. Yeni sözleşme düşünülmüyor.

BAROS:
Yarım sezonda oynamadan 1.5 milyon euro alan ve A2 takımı ile idmanları çıkan Çek futbolcu gelen tekliflere rağmen gitmeyi kabul etmiyor. Baros inadını sürdürürse, sözleşmesi bitene kadar oturduğu yerden para kazanmaya devam edecek.

UMUT:
Toulouse'dan kiralık olarak alındı ve ilk yarıda attığı 11 golle başarılı bir performans sergiledi. Sözleşmesindeki madde gereği 2 milyon 700 bin euro'nun ödenip, bonservisinin alınması planlanıyor.

MELO:
Geçtiğimiz sezonki performansından uzak kalan Melo, saha içi ve saha dışı olayları ile gündemden düşmüyor. Beklentilerin altında kalan Brezilyalı futbolcunun bonservisinin alınması zor görünüyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN