Terim'in gönlü 10'da

Terim'in gönlü 10'da
Salı 01.01.2013

Ajax'lı Siem de Jong'un alınmasını çok istiyor

Galatasaray'da transfer için birçok isim konuşulurken futbolun patronu Fatih Terim'in gönlünde hangi futbolcunun bulunduğu ise herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle 10 numara mevkii için yaratıcı bir futbolcu isteyen Terim'in listesinde 1 numarada Ajax'ın yıldızı Siem De Jong'un olduğu ifade edildi. Lampard, Zarate, Hernanes ve Sneijder gibi oyunular ile Galatasaraylı yöneticilerin temasta olmasına rağmen Terim'in Ajax kaptanının transferinin gerçekleşmesini çok istediği belirtildi.


SIEM DE JONG'DAN SÜPER GOLLER
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Terim, Ajax'ı çalıştıran eski öğrencisi Frank De Boer'i telefonla arayarak resmen talip olduklarını kendisine iletirken, Hollandalı teknik adamın, "De Jong benim için çok değerli bir futbolcu ve takımın kaptanı, saha içindeki liderimiz. Ancak kendisi ile konuşurum eğer ayrılmayı düşünür ve Galatasaray'a gitmek istediğini de söylerse ben de size elimden gelen yardımı ve kolaylığı yaparım" dediği ifade edildi. 23 yaşında olmasına rağmen gerek saha içindeki üstün performansı gerekse saha dışındaki duruşu ile Ajax'ın kaptanı olmayı başaran De Jong'un peşinde Galatasaray dışında İngiltere'nin Everton ve Tottenham gibi İngiliz kulüpleri de bulunuyor. Ancak yaşının genç olmasından dolayı De Jong'un Hollanda'dan sonra adım adım gitmek istediği ve Türkiye'nin kariyerinde iyi bir ara dönem olacağını düşündüğü belirtildi.

Siem De Jong için Ajax yönetiminin De Boer'in kararını beklediği ancak pazarlık masasına oturulduğu takdirde kapıyı en az 8 milyon euro'dan açmayı hedeflediği öğrenildi. Galatasaray'ın ise De Jong için bütün şartları zorlamayı göze aldığı belirtiliyor. Sarı-kırmızılı yönetimin Terim'in isteği ile yoğun şekilde yürüttüğü görüşmelerde fiyatı 7.5 milyon euro'ya kadar çıkarmayı planladığı bildirildi.

Savaş ÇORLU

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN