Palavra!

Palavra!
Perşembe 10.01.2013

Meireles'in cezasını indiren Tahkim Kurulu'nun bağımsız ve tarafsız olmadığını belirten yönetici Sedat Doğan, "Bu Tahkim Kurulu'nun hukuken içi boştur, statüsü tartışılmalıdır" dedi

Fenerbahçeli Meireles'in cezasının 11 maçtan 4'e indirilmesine bir tepki de Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan'dan geldi. Yönetim olarak başkan Ünal Aysal'ın yaptığı açıklamaların arkasında olduklarını belirten Doğan, cezayı indiren Tahkim Kurulu'nun kanunla kurulmuş bir mahkeme, karar verenlerin de hakim olmadığını söyledi. GS TV'ye konuşan ve İspanyolların 'Palavra' diye bir lafı olduğunu belirten Doğan, "Bu lafı çok seviyorum. 'Sözde' anlamına geliyor. Bizdeki Tahkim Kurulu sözdedir. Hukuken içi boştur. Bugün (dün) son gün ama biz itirazda bulunmayacağız. Çünkü orası bir Tahkim Kurulu değil, tarafsız da değil. Hukuki manada bağımsız değiller. Bu kurulun seçimle gelmesi lazım ama bu arkadaşlar atanarak geliyorlar" dedi.

TÜZEL KİŞİLİK ŞART
Ligin mutlaka bir tüzel kişiliğe kavuşturulması gerektiğini belirten Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Premier Lig mi olur, başka bir şey mi olur bilemiyorum. Belki kendimize has bir yapı kurarız. Ama geliri artırmak, pastayı artırmak olmalı. Çünkü pasta ne kadar büyürse kulüpler o kadar büyük. Ayrıca güvenlik konusuna da mutlaka çözüm bulunmalı."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN