Tolouse seferi

Tolouse seferi
Cuma 11.01.2013

L'Equipe, G.Saray'ın çarşamba günü Toulouse yönetimi ile pazarlık masasına oturacağını yazdı. Pazarlığın konusu Umut'un bonservisinin alınması ve Senegal asıllı M'Bengue

Fransızların dünyaca ünlü gazetesi L'Equipe, G.Saraylı yöneticilerin çarşamba günü Toulouse ile pazarlık masasına oturacağını yazdı. Gazetenin iddiasına göre konu sezon başında kiralanan Umut Bulut'un bonservisinin alınması ve takımın Senegal asıllı Fransız yıldızı Cheikh M'Bengue'nin transferi. L'Equipe, G.Saray'ın iki oyuncu için Fransız ekibine 5 milyon euro önereceğini de yazdı. Umut Bulut'un G.Saray'daki performansı nedeniyle rakamın Toulouse'yi memnun etmeyeceği ve anlaşmanın olmayacağı da iddialar arasında.

SOL BEK VE STOPER
Gazete, görüşmede M'Bengue'nin menajeri Olivier Sadran'ın da hazır bulunacağını yazdı. L'Equipe'de "M'Bengue'nin piyasa değeri 4 milyon euro civarında. Toulouse'un 5 milyon euro'ya iki oyuncuyu satma ihtimali zayıf. Ancak Türk ekibi 8 milyon euro'ya çıkarsa iki oyuncuya imza attırabilir" yorumu yapıldı. Fatih Terim'in izleyip beğendiği Cheikh M'Bengue'in hem sol bekte hem de stoperde yer alması nedeniyle tercih ediliği öğrenildi. G.Saraylı yöneticiler, "Umut Bulut'u sezon sonuna bırakabiliriz. Uygun olursa Cheikh M'Bengue'yi kiralamak isteriz" dediği öğrenildi.

SENEGAL'i SEÇTi
Toulouese doğumlu Cheikh M'Bengue futbola FA Roques takımında başladı. 1996'da Toulouse'a imza atan genç yıldız 2007'de A takıma alıdı. M'Bengue, Fransız ekibinde 119 maçta 2 gol attı. Fransa U21'de milli olan siyahi oyuncu 2011'de Senegal Milli Takımı tercihini yaptı.

Etiketler Toulouse, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN