Çileksiz pasta tatsız

Çileksiz pasta tatsız
Pazar 13.01.2013
G.Saray, 10 günlük Antalya kampını tamamlarken, 2. yarıya hazır gözükmedi. Alanya ve Belek'te yapılan çalışmalarda teknik heyet ve oyuncuların coşkusuz hali dikkat çekti. Bu transfer stresine bağlandı. (Herkes Sneijder'i konuştu) Terim, Eboue ve Amrabat'ın yokluğunda Sabri, Emre ve Hamit'le özel ilgilendi. Alanya maçında yenilen basit goller defanstaki sıkıntının sürdüğünü gösterdi. Yapılacak 2 transfer durumu değiştirebilir.

MUSLERA
Kampa geç katıldı, erken form tuttu. Taffarel'in yakından ilgilendiği bir numaralı kaleci ikinci yarıda da beklentileri fazlasıyla karşılayacak gibi güven verdi. Tek başına çalıştığı idmanlarda bile hırsı ve profesyonelliği dikkat çekiyordu.

UFUK CEYLAN
Alanyaspor ile oynanan hazırlık maçında yediği iki golde hatalı olduğu için eleştiridi. Daha sonra yerini Eray'a bıraktı. İdmanlarda hırslı gözükse de beklenen patlamayı yapamadı.

SERCAN
Kamp boyunca antrenmanlarda istekli gözükse de olumlu çok fazla hareketi yoktu. Fatih Terim'in kendisini gözden çıkardığını bilen genç golcü, kiraya verileceğini düşündüğünden olsa gerek fazla kendisini yormadı.

SABRi SARIOĞLU
Eboue'nin ikinci yarının ilk iki haftasında Afrika Kupası'nda olmasını fırsat bilen kaptan, hırsı ile göz doldurdu. Hamit ile birlikte sağ bekte değişerek görev yaptı. Eksiklerini kapattı, görev bekliyor.

DANY
İlk yarının özellikle son maçlarında form grafiğini yükselten Kamerunlu stoper, ikinci yarıya da bıraktığı yerden başlayacak. Kampa erken katıldı. En hazır görünen futbolcular sıralamasında yer aldı.

SEMiH KAYA
Dar alanda yapılan 5'e 2 pas çalışmasında bile kaybetmeye tahammülü yok. İkinci yarı da formasını kaybetmez. Adalesindeki çekmeden dolayı bazı idmanlarda yer almamış olsa da kampın en iyileri arasında yer aldı.

GÖKHAN ZAN
Adı gönderilecekler arasında olan emektar oyuncu, Cris'in ayrılması ile takımda kaldı. Oldukça istekliydi. Elmander'i ve Riera'yı sakatlayacak şekilde topa girmesi arkadaşlarının tepkisini çekse de formayı kapma isteği alkış aldı.

TOMAS UJFALUSİ
Dizinden geçirdiği operasyonun ardından topla çalışmalara başlaması sevindirdi. Azmi ile övgü topladı. Tahminlerden önce sahalara dönmesi beklenen Çek savunma oyuncusu, dün yine sakatlandı. 4 ile 6 hafta gecikecek.

ALBERT RiERA
Sol beke yerleşen İspanyol oyuncu, kamp boyunca bazen sol açıkta da görev yaptı. Tecrübeli futbolcu her iki mevkide de görevini layıkıyla yerine getirdi. İkinci yarıya hazır. Yine Fatih Terim'in jokeri olacak.

HAKAN BALTA
Riera'ya kaptırdığı formasını geri almak için canla başla çalıştı. İspanyol yıldızın, Amrabat'ın yokluğunda sol açık oynaması halinde bu amacına da ulaşabilir. Ancak bunun için sol bek transferinin de gerçekleşmemesi gerek.

ÇAĞLAR BiRiNCi
Fatih Terim'in gözüne girmeyi bir türlü başaramayan oyuncu, gücü oranında çalıştı. Kapasitesinin dışına çıkamıyor. Takımda kalması halinde ilk yarıda olduğu gibi yine maçları tribünden takip etmek zorunda kalabilir.

EMRE ÇOLAK
İlk yarıda inişli çıkışlı bir grafik çizen Emre, kampın en çalışkan isimleri arasında yer aldı. Amrabat'ın yokluğunda forma şansı var. Bunu kullanabilmek için ekstra efor sarfetti. Çalımları ve pasları Terim'den bol bol alkış aldı.

ENGiN BAYTAR
11 maçlık ceza sonrası kredisini bitiren ve sürekli özel yaşantısı ile gündeme gelen Engin, kampın en kötüleri arasındaydı. İstek ve hırsı çok azdı. Adeta idman bitse de gitsek gibi davranan oyuncunun forma şansı çok az.

SELÇUK iNAN
Antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında disiplini bir an olsun bırakmadı. Sneijder gelse de takımın maestrosu olmaya devam eder. Antrenmanlarda yaptığı ortalar ve adrese pasları ile kampın en çalışkan ilk üç ismi arasında yer aldı.

FELiPE MELO
Geçtiğimiz yılki performansını yakalayamayan Melo, kampa da geç katıldı. Antrenmanlarda çok istekli olsa da kondisyon eksiği yine göze battı. Taktik idmanlarında bile agresif hareketleri bazı futbolcuların tepkisini çekti.

AYDIN YILMAZ
Fatih Terim'in her fırsatta kendisinden çok şey beklediğini ifade ettiği genç oyuncu kampta çalışkanlığı, kıvrak çalımları ve hırsı ile Fatih Terim'in gözüne girmeyi başardı. İkinci yarıda yine takımda yer bulur.

YEKTA KURTULUŞ
Melo'nun yedeği olarak bakılan oyuncu bir vardı, bir yoktu. Antrenman ve çift kale maçlarda çok koştu ancak ikili mücadelelerde top kayıpları fazlaydı. Bal yapamayan arı yorumları yapıldı. Yine kulübede alternatif olacak.

JOHAN ELMANDER
Umut&Burak ikilisinin formda olması ile kulübeye hapsolan İsveçli, formayı geri alabilmek için büyük çaba harcadı. İdmanlarda ve Alanya maçında attığı şık goller ve artan kondisyonu ile ilk onbiri daha çok zorlayacak.

HAMiT ALTINTOP
Sezon başındaki beklentilere ilk yarıda çok fazla yanıt veremeyen milli oyuncu, kampın çalışkan isimleri arasında yer aldı. Attığı şutların direkten dönmesi konusunda şanssızlığı kamp boyunca idmanlarda da devam etti.

UMUT BULUT
İlk yarıda attığı 11 golle krallık yarışında zirvede yer alan oyuncu, ikinci yarıda da gollerine devam edeceğini belli etti. İdmanlarda bile çok hırslı. Gol kaçırdığı pozisyonlarda kendi kendini eleştirdi. Presi ile de yine büyük koz.

BURAK YILMAZ
Antrenmanlarda fazla öne çıkmadı. Ancak Alanyaspor ile oynanan hazırlık maçında attığı gol ve yaptığı asistler forvette yine vazgeçilmez olacağını gösteriyor. Kendini biraz daha fazla zorlasa çok daha iyi durumlara da gelebilir.

ERAY - FURKAN
Muslera ve Ufuk'un ardında 3. kaleci olan Eray, kampta ve oynadığı iki hazırlık maçında yaptığı nefis kurtarışlarla göz doldurdu. Ufuk'u ekarte edip 2. kaleci olması kimseyi şaşırtmaz. Furkan ise fizik olarak hala yetersiz. Forma şansı az.

SAVAŞ ÇORLU


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN