İngilizler sıkıştırıyor

İngilizler sıkıştırıyor
Pazar 13.01.2013

Sneijder'in yerine oyuncu bakan İnter'in hocası, takımda kalsa bile Wesley'in forma şansı bulmasının zor olduğunu ifade etti

Galatasaray'ın renklerine katmak için büyük çaba harcadığı Wesley Sneijder konusunda gün geçmiyor ki yeni bir iddia gelmesin!.. Cimbom'un 'Evet' demesini beklediği Hollandalı yıldız ile İngilizler de yakından ilgilenirken, Tottenham'ın ardından Liverpool'un de devreye girdiği ileri sürüldü. Silvio Berlusconi'nin sahibi olduğu Sport Mediaset kanalı, Liverpool'un da Wesley Sneijder için teklif yaptığını ve İnter'in bu teklifi de değerlendirmeye aldığını duyurdu.

KULÜPTEN YALANLAMA

Buna karşılık Galatasaray'ın İnter ile anlaşıp 15 Ocak'a kadar geçerli bir ön sözleşme yapması nedeniyle bir adım önde olduğu da gelen haberler arasında. Öte yandan dün NTV Spor, "G.Saray, Sneijder ile anlaştı" şeklinde altyazı geçince sosyal medyada büyük bir heyecan yaşandı. Haberde sarı-kırmızılı ekibin, Sneijder'e 5.3 milyon euro yıllık ve 25 bin euro da maç başı para ödeyeceği ileri sürülürken, çok
geçmeden bu haber galatasaray.org tarafından yalanladı.

STRAMACCİONİ KAPIYI KAPATTI
Sneijder'in yerine oyuncu bakan İnter'in hocası, takımda kalsa bile Wesley'in forma şansı bulmasının zor olduğunu ifade etti

İnter Teknik Direktörü Andrea Stramaccioni, Galatasaray ile masada olan Wesley Sneijder'in yerine takviye yapacaklarını ifade etti. Sneijder'in takımdaki durumunu değerlendiren Stramaccioni, "Wesley'e ne kadar güvendiğimi hiçbir zaman saklamadım ama oyun şeklimiz ve projemiz değişince Sneijder'in takımdaki durumu da değişti" sözleriyle Hollandalı oyuncunun, düşük bir ihtimal kalsa bile forma şansı bulmasının imkansızlığını belirtti. Sneijder'in yerini doldurmak için çalışmaların sürdüğünü kaydeden başarılı hoca, "Onun gibi kaliteli bir oyuncuyu bulmak kolay değil. Ay sonuna kadar transferi bitirmek için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

MORATTİ SERT ÇIKTI:BAŞKA SEÇENEĞİ YOK!
Sneijder ile ilgili haberlerden sıkılan İnter Başkanı patladı: Bir alternatifi var. Ya Galatasaray'a gider, ya da burada kalır

Sneijder'in G.Saray ile yaptığı transfer görüşmeleri sürerken, İtalyan ekibinin başkanından şok bir çıkış geldi. Sneijder ile sezon başından beri sorun yaşadığı bilinen başkan Massimo Moratti, Inter'in Pescara ile oynadığı maç öncesi basın mensuplarına sert bir demeç vererek; "Sneijder'in bir alternatifi var ya G.Saray'a gider ya da burada kalır. Başka seçeneği yok" diye konuştu. Ortada dolaşan transfer görüşmelerinden rahatsız olduğunu ifade eden Moratti; "Sneijder haberlerinden artık sıkıldım. Ve bu karmaşanın ne zaman biteceğini merak ediyorum. Sneijder'in önünde bir yol var. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Eğer Türkiye'ye gitmezse, burada kalmaktan başka çaresi yok" dedi.

KISA ZAMANDA KARAR VEREMEZ
Sneijder'in menajeri Lerby bu defa da karamsar bir tablo çizdi. Galatasaray ile sözleşme detayları hakkında konuşmadığını kaydeden Lerby, "Zaman Wesley ve Yolanthe'nin nasıl bir karar vereceğini bize gösterecek. Türkiye'den çağrı aldık, İnter'in Türklerle bir anlaşması var ama detayları bilmiyorum. Zaten kimse kısa vadede bir şey beklemesin" dedi.

GALATASARAYLI TARAFTARLAR DA BOŞ DURMUYOR
Başkan Ünal Aysal'dan aylardır 'Çilek' bekleyen ve Sneijder haberiyle heyecanlanan Galatasaray taraftarları da transferin gerçekleşmesi için aktif rol oynuyor. Sneijder'e, eşi Yolonthe'ye twitter'dan yüzlerce mesaj gönderen sarı-kırmızılılar, Antalya'da bulunan ve Wesley Sneijder gibi futbolcu olan kardeşi Rodney Sneijder'i de fena halde sıkıştırıyor. Duygu isimli bir G.Saray taraftarı, "Abini al da gel. Burada kızlar gece hayatı rakı ve şiş kebap fantastik" yazarken Effe isimli bir başka Galatasaraylı ise "Abini alıp gelemezsen onu kaçırıp böbreklerini satarım. Bir daha düşün" şeklinde tweet attı. Başka bir kullanıcı ise, Başkan Aysal'ın ağzından "Sneijder hele bi teklifimizi kabul etsin bize biraz süre ver son kararımızı vereceğiz diyeceğim. Beklemek nasıl oluyormuş görsün şapşirik :(" şeklinde mesaj attı.

3.5 DAKiKA SüRDü
Dün NTV Spor'un "Sneijder ile anlaşma sağlandı" haberinin ardından Twitter'da 4453 tweet atıldı ve 'Sneijder i' hashtag'ı 10. sıradan Trend Topic listesine girdi. Ancak haberin yalanlanmasının da etkisiyle 3.5 dakika listede kalabildi.

AYRILIK iŞARETi Mi?
Sneijder'in kararında etkili olacak isimlerin başında gelen Yolanthe Sneijder, "En iyi meyveler. En güzel ekmekler. Harika mağazalar ve muhteşem restoranlar. Milano'dan ayrılmak zor olacak" dedi. La Gazzetta Dello Sport'a konuşan Yolanthe, "Hayatın içinde bazen işlerin nasıl gittiğini düşünmek üzücü olabiliyor. Ama sonunda herşeyin iyi olacağını umuyoruz. İtalya'da çok güzel şeyler yaşadık. Evlilik gibi. 2010 yılında Inter Piazza Duomo'da yaşadığımı O akşam unutulmaz" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN