Sneijder artık an meselesi

Sneijder artık an meselesi
Pazar 13.01.2013

Sneijder'le yıllık ücrette anlaşma sağlayan sarı-kırmızılılar, yıldız futbolcunun talep ettiği imza parası sorununu da çözmek üzere. Galatasaray, asrın transfer bombasını her an patlatabilir

Tüm Galatasaraylıların büyük bir sabırsızlıkla beklediği Wesley Sneijder transferinde artık sona yaklaşıldı. Sarı- kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden dün yapılan açıklamada, "Wesley Sneijder'in transferine ilişkin olarak FC Internazionale kulübüyle anlaşma sağlanmış olup, oyuncu ile görüşmeler devam etmektedir. Kamuoyunun dikkatine sunulur" denildi. Galatasaray, Sneijder'le de yıllık ücrette 3.5 milyon euro+maç başına 25 bin euro karşılığında 3.5 sezonluğuna el sıkıştı. Buna rağmen transferin önünde hâlâ pürüzler bulunuyor. Bunlardan birisi de Hollandalı 10 numaranın istediği 6 milyon euro'luk imza parası.

Galatasaray, ekstradan böyle bir yük altına girmek istemezken, sorunun çözülmek üzere olduğu belirtildi. Bir diğer sorun ise Sneijder'i, İnter'le bağlantılı olarak bazı firmalarla sponsorluk anlaşmaları bulunması. 28 yaşındaki yıldızın, bu anlaşmaların karşılığında elde etmesi gereken 12 milyon euro gelirin yarısını İtalyan ekibinden tahsil etmek istediği öğrenildi. Sneijder'in Galatasaray'ı bekletme nedenlerinden biri de bu. İnter ise paranın yarısını Cimbom'a yüklemeye çalışıyor. Ancak iki sorunun da çözülmek üzere olduğu öğrenildi. Cimbom, asrın transfer bombasını her an açıklayabilir.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN