Web Sürümüne Geç

Acele etmeyeceğim

Acele etmeyeceğim
Çarşamba 17.01.2013

"Geleceğimle ilgili karar vermek için, diğer oyuncular gibi benim de 31 Ocak'a kadar zamanım var. Baskıdan rahatsızım"

Galatasaray'da taraftarların gelişini merakla beklediği ve transfer komitesinin mutlu sona ulaşabilmek adına yoğun mesai harcadığı Wesley Sneijder, karar vermek için daha zamanı olduğunu söyledi. La Gazzetta dello Sport'a bir röportaj veren Hollandalı yıldız, "Şu anda geleceğime karar vermek için, piyasadaki diğer oyuncular gibi benim de 31 Ocak'e kadar zamanım var. Ben de acele etmeyeceğim" diyerek hayal kırıklığı yarattı. İnter'de tarihe geçecek işler yaptıklarını belirten 28 yaşındaki oyuncu, "Bu yüzden bana baskı yapacaklarını düşünmüyorum" dedi.

NE DÜŞÜNÜYOR?
Galatasaray cephesi "Evet" cevabını beklerken, Sneijder kariyerini Avrupa'da devam ettirip ettirmeme konusunda tereddüt yaşıyor. Maddi anlamda başka bir teklif olmaması Galatasaray'ı birinci sıraya taşısa da Türkiye liginde göz önünde olamayacağı gerekçesiyle 2014 World Cup'ta yer alamamaktan, transfer piyasasından uzaklaşmaktan korkuyor. Türkiye'de tutunamayan birçok yıldız da Hollandalı oyuncuyu tedirgin ediyor.

ANLAŞMA SONA ERDi
Görüşmelerin uzamasının parayla ilgisi olmadığını belirten Sneijder, "Benim rahatsızlığım, gelen tekliften bağımsız olarak, hayatımda büyük bir değişikliğe neden olacak bu karar için bana çok kısa bir süre tanınması" derken, Galatasaraylı taraftarların havalimanında beklemesiyle ilgili soru üzerine ise, "Biri benim İstanbul'a gideceğimi mi söylemiş? Hayır, şu anda buradayım ve beni rahatsız eden tek şey, içinde bulunduğum baskılı ortam" diye konuştu. Bu arada dün G.Saray ile İnter arasında imzalanan protokol sona ererken, Sneijder'in kararına göre 2 kulüp arasındaki anlaşma da yenilenecek.

G.SARAYLILAR SNEiJDER AiLESiNi ETKiLEDi
Wesley Sneijder'e konuk olan La Gazzette Dello Sport muhabiri Matteo Dalla Vite, röportaj sırasında yaşananları da paylaştı. Köpeği Marlon Brando ile muhabiri karşılayayan Sneijder'in sakin göründüğü belirtildi. Yolanthe'nin de sözlerine yer verilirken, bayan Sneijder, tatil için İstanbul'a gittiklerini ve çok beğendiklerini, bu konuda bir sorun olmadığını söyledi. Yolanthe'nin ayrıca, bir ara bilgisayarı açıp gelmeyen Sneijder'i bekleyen Galatasaray taraftarının yer aldığı videoyu gösterdiği ve "Bu bile gurur verici bir durum"
dediği ifade edildi.

SNEiJDER TOP 20'YE GiREMEDi
G.Saray'ın transfer etmek için uğraştığı Wesley Sneijder bir evvelki yıl yer aldığı, "Dünyanın en iyi 20 oyun kurucusu" listesinden bu sezon düştü. IFFHS tarafından yapılan listede geçen sezon 7'nci sırada yer alan Hollandalı oyuncu; İniesta'nın birinci, Xavi'nin ikinci, Messi'nin üçüncü olduğu
listede kendisine yer bulamadı.

VAZGEÇTİĞİMİZİ KAP'A BİLDİRELİM
Aysal'ın resmi olarak ilgilendiklerini açıklandığı ilk andan itibaren Galatasaraylı taraftarları heyecanlandıran Sneijder'e olan ilgi oyuncunun bir türlü karar verememesi nedeniyle düşmeye başladı. Hollandalı oyuncunun, her gün yeni bir bahane ile Galatasaray'ı oyaladığını ve sarı-kırmızılı kulübün prestijini düşürdüğünü belirten taraftarlar, transferden vazgeçilmesi gerektiğini sesli bir şekilde dile getirmeye başladı. İşte webaslan. com'a yapılan bazı yorumlar:
Bu saatten sonra gelecek futbolcudan bir hayır gelmez çünkü kafa olarak bitmiş bir insan iki haftadır ne düşünür anlamam. sniper16 lAlınmaması için kampanya başlatalım. ronaldo5757
İnsan bu kadar nazlanmaz, oyalamaz. GS'yi amatör takımı mı sanıyor! kayabasi.yusuf lAllah aşkına, 'Teklifi geri çektik diye KAP'a bir açıklama yapın. KAP'a yaptığımız en gurur verici açıklama olur. aslanyapi
Gelmezsen gelme. GALATASARAY'dan büyük değilsin. magnin

KRAL OLURSUN
Sneijder için Galatasaray'a Beşiktaş'ın eski oyuncularından Matteo Ferrari desteği geldi. Calciomercato'ya konuşan İtalyan oyuncu, "Şüphesiz Türk takımının arması İnter ile karşılaştırılabilir değildir. Ama biz gerçekten önemli bir futbol kültüründen bahsediyoruz. Galatasaray tamamen yeni bir başkan ve yeni bir stadyum ile Şampiyonlar Ligi gibi önemli bir arenada rekabet ediyor. Sneijder'e de bu şansı sunuyor. Sneijder, Avrupa'nın en iyilerinden. Türk hayranları onun gerçek bir kral olarak görecek" dedi.

KAFASINA KOYDUYSA ALIR
Başkan Ünal Aysal'ın eski eşi Ahu Aysal, Wesley Sneijder transferinin yüzde 99 gerçekleşeceğini söyledi. Yılan hikayesine dönen Wesley Sneijder transferini herkes gibi kendisinin de merak ettiğini dile getiren Ahu Aysal, "Ünal bey kafasına koyduysa o işi yüzde 99 bitirir" diye konuştu.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
İnter kulübünün başkanı Moratti, Sneijder'e baskı yapmadıklarını söyledi. Moratti, "Hepimiz profesyoneliz. Sonuçta bazı kararları vermemiz gerekiyor. Wesley bir an önce bu işi sonuçlandırmalı. Yoksa biz devreye girer gerekeni yaparız. Görüşmelerimiz
devam ediyor" ifadesini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN