Web Sürümüne Geç

Hiç kimse Galatasaray'dan büyük değil!

Hiç kimse Galatasaray'dan büyük değil!
Cuma 18.01.2013

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, son dönemde kulüp içinde yaşananlar, Başkan Ünal Aysal'ın kendisi hakkındaki tartışmalı sözleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1 mağlup oldukları Kasımpaşa maçının ilk yarısında yedikleri golün kendileri için kırılma noktası olduğunu söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Terim, oyuna iyi başladıklarını ve golü bulduklarını belirterek, ''Oyunu domine eden taraftık. Ancak ikinci golü ararken beraberlik golünü yedik. Bana göre oyunun kopma anıydı'' dedi.

Özellikle önde oldukları sırada Emre Çolak'ın değerlendiremediği gol fırsatına değinen Terim, ''Emre o golü atabilse... Pozisyonun dönüşünde de golü yedik. İlk yarıda bu durum bize baskı yapmadı ama ikinci yarı için aynısını söyleyemeyeceğim. İkinci yarıda iyi oynamadık, maçı domine edemedik. Kasımpaşa'yı tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Sonuç olarak Galatasaray 3 puanı kaybetti. Üstesinden geleceğiz, gelmek zorundayız. İkinci yarıya iyi başlamak istedik ama başlayamadık'' diye konuştu.

OLAYLARA YAZILI BÜLTENLE CEVAP VERDİ
Teknik direktör Fatih Terim, kulüp başkanı Ünal Aysal'ın kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalar üzerinden oluşan kamuoyu gündemine yönelik cevabını önceden hazırladığı yazılı bültenle verdi.

Son günlerde yaşanan olaylara ve haberlere ilişkin birkaç şey söylemek istediğini aktaran Terim, ''Esasında konuşma niyetinde değildik ama kaybedince başka yerlere çekilebilir ihtimaliyle konuşmak istedim. Bildiğiniz gibi ben genel olarak sessiz kaldım. Bu da iyi bir yanıt bence. Çoğu zaman önemli bir tavır olmuştur bu. Çok önemli bir konu ve her kelimenin dikkatli seçilmesi gereken bir ortam olduğu için, titizlikle dikkat ediyorum'' ifadelerini kullandı.

''Sessiz kalarak ancak gündemden kopmadan, olayları ve insanları izleyerek, yazılanları ve söylenenleri takip ederek geçirdiğim bu süre zarfında, her şeyi daha iyi anladığımı, her şeyi daha iyi kavradığımı söyleyebilirim'' diyerek sözlerine başlayan Terim, şöyle konuştu: ''Olayları dışardan izlemek insana çok şey öğretiyormuş. Ben sanıyordum ki başarısızlık durumlarında futbol camiaları, kulüpler karışır. Halbuki son 1,5-2 senedir yaşanan ve yaşatılan, sürekli başarıya, alınan puanlara ve kupalara, ilk 16 sıralamalarına rağmen, bir camia durduk yere içerden çözülebiliyor, karıştırılabiliyormuş. Açıkçası bir sorumlu ve suçlu aradığımdan değil, bedel ödetmek gibi bir niyetim de yok, cezalandıracağımızdan da değil. Geçmişin muhasebesini de yapmak istemiyorum. Ben geleceğe bir şeyler söylemek istiyorum. Geleceğe bakarken, insanların atacağı bir adıma on adımla karşılık vermek isterken, önüme çıkarılan ve uğraşmak zorunda bırakıldığım şeylerden artık çok sıkıldım ve çok yoruldum."

"Buradan herkese ama herkese sesleniyorum. Lütfen herkes dikkatle iyi dinlesin. Bir Galatasaraylı olarak, bir Galatasaray sevdalısı ve aşığı olarak bu kulübe 40 yıl hizmet etmiş, sadece hocası değil, divan kurulu üyesi olarak, Galatasaray'ın bir elemanı olarak, tekrar ediyorum, Galatasaray'ın elemanı olarak, rahat ve huzurlu çalışacağım, kişilerle ve olaylarla değil, sahayla, oyunla futbolcuyla ilgileneceğim ve bir zahmet konsantrasyonumuzun saha dışı olaylarla bölünmediği bir ortam rica ediyorum."

"Sanıyorum bunu hem ben, hem oyuncularım, hem de gerçek Galatasaraylılar istiyor ve diliyor. Hepimiz insanız, hata yapabiliriz. Hata yapmak insanlara mahsustur. Hatayı tekrar etmek, hatalardan beslenmek ve hatta hataların tadını çıkarmak ise kimlere mahsustur siz karar verin. Rica ediyorum, insanlara daha fazla zarar vermeden, kulüp menfaatlerini ve kulübümüzün geleceğini, Galatasaray markasının değerini, Avrupa'daki itibarını zedelemeden işimize bakalım. İnanın bana herkes sadece işini yapsa çok daha huzurlu oluruz.''

''YETERİNCE MALZEME OLDUK ZATEN. DAHA FAZLA OLMAYALIM''
Kendisine kulüp başkanı Ünal Aysal'ın yaptığı açıklamalarla ilgili soru yöneltilmemesini özellikle isteyen tecrübeli teknik adam, ''Yeterince malzeme olduk zaten. Daha fazla olmayalım. Hatta bir müddet eğer mümkünse, hepimiz susalım, dinlenelim, düşünelim ve değerlendirelim'' şeklinde görüş belirtti.

İşlerinin, maçlarının ve başarılarının konuşulması temennisinde bulunan Fatih Terim, sözlerini şöyle tamamladı: ''Buradan tek tek yaşananlara, söylenenlere cevap vermeyeceğim. Bilin ki, sustuğum için rahat değilim. Değilim ancak düşünmek zorunda olduğum bir takım var ve bu takımın başarısı söz konusu. Daha fazla buna mani olacak kişilere ve olaylara müsaade etmeyeceğimden emin olabilirsiniz."

"Unutmamamız gereken önemli bir gerçek var. Ne teknik direktör olarak ben, ne bir başka teknik direktör, ne oyuncular, ne yöneticiler, ne başkan, ne de transfer edilen veya edilmesi düşünülen futbolcular, hiçbiri Galatasaray'dan büyük değildir. Olamaz da. En başta ben olmak üzere. Bir tek gerçek vardır, o da asıl olan Galatasaray.''


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN