Çok sıkıldım ve yoruldum

Çok sıkıldım ve yoruldum
Cumartesi 19.01.2013

Ne ben, ne başkan G.Saray'dan büyük değiliz

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa maçı sonrası bomba açıklamalar yaptı. Başkan Ünal Aysal'ın kendisine 'eleman' demesiyle ilgili konuşan Terim, ağır ifadeler kullandı. İlk kez önceden hazırladığı konuşmasını kağıttan okuyan kurt hoca şunları söyledi: "Ben genel olarak sessiz kaldım. Bu da iyi bir yanıt bence.
Sessiz kalarak ancak gündemden kopmadan, olayları ve insanları izleyerek, yazılanları ve söylenenleri takip ederek geçirdiğim bu sürede, her şeyi daha iyi anladığımı söyleyebilirim.
Olayları dışardan izlemek insana çok şey öğretiyormuş.

İÇERDEN ÇÖKÜYORUZ!
Ben sanıyordum ki başarısızlık durumlarında futbol camiaları, kulüpler karışır. Halbuki son 1.5-2 senedir yaşanan ve yaşatılan, sürekli başarıya, alınan puanlara ve kupalara, ilk 16 sıralamalarına rağmen, bir camia durduk yere içerden çözülebiliyor, karıştırılabiliyormuş.
Geleceğe bakarken, önüme çıkarılan ve uğraşmak zorunda bırakıldığım şeylerden artık çok sıkıldım ve çok yoruldum.

EVET BEN BİR ELEMANIM!
Bir G.Saray sevdalısı ve aşığı olarak bu kulübe 40 yıl hizmet etmiş, sadece hocası değil, divan kurulu üyesi olarak, G.Saray'ın bir elemanı olarak, tekrar ediyorum, G.Saray'ın elemanı olarak, rahat ve huzurlu çalışacağım, kişilerle ve olaylarla değil, sahayla, oyunla futbolcuyla ilgileneceğim ve bir zahmet konsantrasyonumuzun saha dışı olaylarla bölünmediği bir ortam rica ediyorum.
Hepimiz insanız, hata yapabiliriz.
Hatayı tekrar etmek, hatalardan beslenmek ve hatta hataların tadını çıkarmak ise kimlere mahsustur siz karar verin."
Kendisine kulüp başkanı Ünal Aysal'ın yaptığı açıklamalarla ilgili soru yöneltilmemesini özellikle isteyen tecrübeli teknik adam, "Yeterince malzeme olduk zaten. Daha fazla olmayalım.
Hatta bir müddet eğer mümkünse hepimiz susalım, dinlenelim, düşünelim ve değerlendirelim'' dedi. İşlerinin, maçlarının ve başarılarının konuşulması temennisinde bulunan Terim, sözlerini şöyle tamamladı:

MÜSAADE ETMEM
"Buradan tek tek yaşananlara, söylenenlere cevap vermeyeceğim. Bilin ki, sustuğum için rahat değilim.
Değilim ancak düşünmek zorunda olduğum bir takım var ve bu takımın başarısı söz konusu.
Daha fazla buna mani olacak kişilere ve olaylaramüsaade etmeyeceğimden emin olabilirsiniz.
Ne teknik direktör olarak ben, ne bir başka teknik direktör, ne oyuncular, ne yöneticiler, ne başkan, ne de transfer edilen veya edilmesi düşünülen futbolcular, hiçbiri G.Saray'dan büyük değildir. En başta ben olmak üzere. Bir tek gerçek vardır,
o da asıl olan G.Saray.''

İSTİFA EDERİM
Fatih Terim basın toplantısına girmeden önce ikinci başkan Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile baş başa toplantı yaptı. Fatih hocanın çok kırgın ve üzüntülü olduğunu gören Dürüst ve Albayrak soyunma odasına indi. Özellikle Ünal Aysal'ın laflarından bir hayli rahatsız olan Terim'in, Dürüst'e "Bu kadar. Beni çok kızdırırlarsa ceketimi alır giderim. Ben sıradan bir teknik direktör değilim. Bu kulübe 40 yıl hizmet ettim. Galatasaray'ın aldığı üç yıldız varsa (G:Saray'ı 5 kez şampiyon yaptı) biri benim bana ait. Tarihinde UEFA Kupası varsa o da benim teknik direktörlüğümde. Her an patlayabilirim" dediği öğrenildi. Dürüst ve Albayrak, Terim'i yaklaşık 15 dakika sakinleştirmek için büyük çaba gösterdiler. Bu gelişmeler sonrası Terim'in istifa etmesi ya da Aysal'ın görevden alması gündeme gelebilir. Dürüst ve Albayrak gece Terim'in evine gitti.

Savaş Çorlu

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN