"Duyarlılıkla çözerler"

"Duyarlılıkla çözerler"
Cumartesi 19.01.2013 17:33

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Galatasaray'ın eski futbolcularından Hakan Şükür, Başkan Ünal Aysal ve Fatih Terim'in aralarında duyarlılıkla hareket ederek sorunları çözeceklerini söyledi.

Yenidoğan Spor Salonu'nda Sancaktepe AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Hakan Şükür, burada "Spor ve Gençlik" konulu programda hayatı hakkında merak edilenleri anlattı. Program öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan bir zamanların ünlü golcüsü, Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarılarının zorlu geçeceğini belirterek, şunları söyledi:

"Dünkü Kasımpaşa-Galatasaray maçında da gördükki ikinci yarılar oldukça zorlu geçerler. Geçtiğimiz iki yıldaki tartışmalı süreçlerin ardından herkesi keyifli bir ikinci yarı bekliyor. Dünkü maçta Galatasaraylı futbolcuları birçok dedikodu arasından maça çıkmak onları yormuş gibi geldi. Kasımpaşa farkı kaçıran taraf gibiydi."

Öte yandan Galatasaray camiası içinde Başkan Ünal Aysal ve Fatih Terim arasında yaşanan tartışmalar konusunda da Hakan Şükür, şunları dile getirdi:

"Açıkçası Başkan Ünal Aysal'ın Fatih Terim için kullandığı 'yararlı eleman' kelimesini ne amaçla söylediğini bilmiyorum. Aslında da bunu kötü algılamamak lazım. Biliyorsunuz Fatih Terim ile uzun yıllar beraber çalıştım. Galatasaray gibi bir takımı çalıştırırsanız birçok polemiğin içinde oluyorsunuz. Bence iki tane büyük insan duyarlılıkla hareket edeceklerdir. İki zeki ve aynı zamanda başarılı olan bu iki insan bu sorunları çözecektir.

Belki Galatasaray gereğinden fazla puan kaybetmesine rağmen liderliğini sürdürüyor. Avrupa'da yoluna devam ediyor. Avrupa'da Şampiyonlar Ligi'nde tur atlamanın konuşulacağı yerde bunların konuşulmaması gerekiyordu. Bunların konuşulmasını üzülerek takip ettim."

Hakan Şükür, ilerleyen yıllarda Galatasaray ile ilgili bir kitap yazabileceğini ve yazdığı zamanda birçok kişinin kırabileceğini ifade etti.

Öte yandan Hakan Şükür'ün geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu 'Galatasaray müzesinde bir çorabım bile yok' sözlerinin hatırlatılması üzerine ise şunları kaydetti:

"Çok önemli başarılar kazanmış bir takımın önemli oyuncusuydum. Birçok eski futbolcunun bile formalarının satıldığı dönemdeyiz. Ben Galatasaray için yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum. Başkan bana bu durumun düzeltileceğini söyledi. Şu anda benim ismim ölmeden Sancaktepe'de bir stada verildi. Ben Galatasaraylıyım. Herkesi çok seviyorum."

Bir zamanların golcüsü Hakan Şükür, isminin Endonezya'da da bir stada verileceğini sözlerine ekledi.

Bu arada programa gelenler Hakan Şükür'e büyük ilgi gösterdi. Gençler, bir zamanların golcüsü ile fotoğraf çektirebilmek için adeta birbirleri ile yarıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN