Sneijder imzayı attı

Sneijder imzayı attı
Salı 22.01.2013 15:58

Galatasaray'ın yeni transferi Wesley Sneijder, TT Arena'da kendisini sarı-kırmızılı formaya bağlayan 3,5 yıllık sözleşmeye imza attı. İmza töreninde konuşan Hollandalı oyuncu, "Türkiye'de sadece Galatasaray'dan teklif aldım" dedi.

Ali Dürüst'ün açıklamaları:
"İsmi tartışılmayacak bir arkadaşımız. Bir adaptasyon sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Ardakaşları da ona yardımcı olacaktır. Tekrar 'Hoşgeldin' diyorum. İnşallah kulübümüze ve kendisine hayırlı olur. Bu arada sayın başkanımıza teşekkür ediyorum."

Lütfi Arıboğan'ın açıklamaları:
Zaten güçlü ve şampiyon bir kadromuz var ama 6 aydır yoğun şekilde süren bu süreç süratle devam ediyor. Geleceğimizi planlı bir hale getiriyoruz. Sneijder transferiyle daha da güçleneceğimizi düşünüyorum. Her şeyin Galatasaray için iyi olması dileğiyle teşekkür ediyorum.

Sneijder'in açıklamaları:
-Öncellikle hepinize teşekkür ediyorum. Çok mutluyum buraya geldiğim için. Dün Galatasaray'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu bir kez daha anladım. Bugün arkadaşlarımla tanışma fırsatım oldu. Bu güzel statta ilk maçıma bir an önce çıkmak istiyorum. Gururluyum böyle bir takıma hizmet edeceğim için.

-Pazar günü önemli bir maçımız olduğunu biliyorum. Beşiktaş maçında oynayacak durumdayım. Fiziksel anlamda her hangi bir sıkıntım yok. Derbide oynamak isterim.

-Hagi'yle karşılaştırılmak bana onur verir. O önemli bir efsaneydi ben de buraya efsane olmak için geldim.

-Karar verme sürecim uzun sürmedi. Inter'den ayrılmadan önce orayla olan kısmını halletmek istedim. Bu da 48 saat önce halledildi ve kararımı verdim.

-Başka kulüplerden teklif aldım. Teklif aldıktan sonra en iyisini seçmeniz gerekiyordu, ben de benim için en iyisi olan Galatasaray'ı seçtim. Türkiye'de sadece Galatasaray'dan teklif aldım.

-Kuyt benim çok iyi arkadaşım. Buraya gelmeden önce de 2 gün önce de konuştum. Ama şehirle ilgili sorularım oldu. Mourinho ile de konuştum. O da buraya gelmem konusunda hem fikirdi. Van Gaal da buraya gelmemi tavsiye etti.
Kuyt bana Fenerbahçe ile ilgili baskı yapmadı, onunla her gün görüşüyoruz.

3.5 YIL İÇİN 15.500 MİLYON AVRO
Galatasaray Kulübü, İtalya'nın Inter takımından transfer ettiği Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder için kulübüne 7,5 milyon avro bonservis ücreti, Hollandalı futbolcuya da 3,5 yılda toplam 15 milyon 500 bin avro garanti para ödeyeceğini borsaya bildirdi.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'den İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, şöyle denildi: ''Inter profesyonel oyuncularından Wesley Sneijder'le 2012-2013 sezonu 2. yarısından başlamak üzere 3,5 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübü Inter'e 7.500.000 avro bonservis ücreti ödenecektir. Futbolcuya ise 2012-2013 2. yarı sezonu için 2.000.000 avro sabit transfer ücreti, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016 sezonlarının her birinde ise 3.200.000 avro sabit transfer ücreti ve 25.000 avro maç başı ücreti (her bir sezon için ödenecek maç başı ücretinin toplam tutarı 500.000 avrodan fazla olmamak şartıyla) ödenecektir. Ayrıca futbolcuya ödenecek 3.900.000 avro tutarındaki imza ücreti de 2013-2014'ten başlamak üzere 3 sezona eşit olarak paylaştırılarak ödenecektir.''

Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN