Sneijder: "Mourinho ve van Gaal bana G.Saray'ı tavsiye etti."

Sneijder: "Mourinho ve van Gaal bana G.Saray'ı tavsiye etti."
Salı 22.01.2013 15:43

Inter'den Galatasaray'a transfer olarak dünyada büyük yankı uyandıran Wesley Sneijder, sarı kırmızılı ekibe gitmesini Jose Mourinho ve Luis van Gaal'in tavsiye ettiğini söyledi.

Galatasaray'ın uzun süren uğraşlar sonrasında Inter'den transfer ettiği Wesley Sneijder, transferinin ardındaki sır perdelerini birer birer aralıyor.

Hollandalı yıldız oyuncu, Galatasaray'a transfer olmadan önce Jose Mourinho ve Luis van Gaal'e sarı kırmızılı ekibe transfer olmasının doğru bir karar olup olmadığını sorduğunu ve iki teknik adamın da Türkiye'ye gitmesinin doğru olacağını söylediklerini açıkladı.

"İki teknik adamdan da Galatasaray hakkında bilgi aldım" diyen Sneijder, De Telegraaf'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Jose Mourinho ve Luis van Gaal'i telefonla aradım çünkü ikisinin de kariyerim üzerinde büyük etkileri oldu ve ikisinin de fikrine büyük önem veriyorum. Hem Mourinho hem de van Gaal bana aynı şeyi söylediler. İkisi de 'Düşünmeden kabul et' şeklinde cevap verince ben de G.Saray'ın teklifini kabul ettim."

Öte yandan, iki teknik adamın da Türk futbolunun yükselişte olduğunu söylemelerinin ardından taklifi kabul ettiğini dile getiren Sneijder, gazeteye yaptığı açıklamada "Onlardan onay almasaydım kabul etmezdim" dedi.
Etiketler Türkiye, Inter, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN