Hasan Şaş: "İyi oynadık"

Hasan Şaş: "İyi oynadık"
Pazar 27.01.2013

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, 2-1 kazandıkları Beşiktaş derbisinde takımlarının iyi bir mücadele ortaya koyduğunu söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, bacanağının vefatı nedeniyle stattan erken ayrılmak zorunda kalan teknik direktör Fatih Terim'in yerine yardımcı antrenör Hasan Şaş yer aldı.

Hasan Şaş, takımın gol kısırlığı çektiği ve işlerin iyi gitmediği bir dönemde Beşiktaş'la karşı karşıya geldiklerini aktararak, ''Ligde Trabzonspor'la 0-0 kaldıktan sonra, ikinci yarının ilk maçında da Kasımpaşa karşısındaki kötü oyun, bu maça rahat çıkamamamıza neden oldu. Bizim için önemli olan 3 puandı ve ona odaklandık. Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. 10 kişi kaldıktan sonra daha da iyi mücadele ettik'' diye konuştu.

''MELO, TÜKÜRMEDİĞİNİ SÖYLEDİ''
Hasan Şaş, maçta kırmızı kart gören Felipe Melo'nun, rakip oyuncuya kesinlikle tükürmediğini söylediğini aktardı.

Hasan Şaş, ''Melo ile görüştük. Kesinlikle tükürmediğini, böyle bir harekette bulunmadığını söyledi'' derken, ''Bizim için futbolcumuzun dediği geçerlidir. Televizyon görüntülerine de henüz bakamadık. Net gördükten sonra değerlendirebileceğiz. Kesin bir şey söylememiz mümkün değil'' ifadelerini kullandı.

Melo'nun performansıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine de Hasan Şaş, ''Melo'nun saha içinde görevi değişik. İyi ve akıllı bir oyuncu. Tabii ki geçen sezon ile bu sezon arasında fark var. Geçen sene daha iyiydi. Daha iyi olması için çalışıyoruz'' yanıtını verdi.

''SNEİJDER'İN ANTRENMAN EKSİĞİ VAR''
Yeni transfer Wesley Sneijder'in ilk maçındaki oyununun sorulması üzerine Hasan Şaş, şunları söyledi: ''Sneijder'in performansını değerlendirmek için, maçın 11'e 11 oynanması gerekirdi. Oyuna girmesinin hemen ardından sahada 10 kişi kaldık. Bu durum, oyuncunun kendi gücünü göstermesine engel oldu. Sneijder'in çok kaliteli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Antrenmanlarda da bu belliydi ama biraz daha antrenman eksiği olduğunu düşünüyorum.''

Sneijder'in Galatasaray'a gelişinin takımda memnuniyetle karşılandığını da aktaran sarı-kırmızılı teknik adam, ''Galatasaray büyük bir takım ve herkes Galatasaray'da oynamak ister. Sneijder'in Galatasaray'a gelmek istemesi doğaldır. Takımda herkes kendi işini yaptığı sürece de kimse etkilenmez. Onun transferine herkes mutlu oldu. Çünkü gücümüze güç katacak bir oyuncu'' şeklinde görüş belirtti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN