Sıra Drogba'da

Sıra Drogba'da
Pazar 27.01.2013

Aysal'ın menajerinden olumlu yanıt almasının ardından Kalpakçıoğlu, Tulun ve Çalışkan, Güney Afrika'nın yolunu tuttu. Bir sorun çıkmazsa Drogba, milli takımda Cimbom'a imza atacak

Wesley Sneijder'i kadrosuna katarak büyük sansasyon yaratan Galatasaray'ın durmaya niyeti yok. Sarı-kırmızılı ekip, bir süredir yönetimin ve taraftarların hayallerini süsleyen Didier Drogba için harekete geçti. Öncelikle Drogba'nın menajeri Pierre Frelot'u gizlice İstanbul'a getiren Cimbom, başkan Ünal Aysal'ın da bizzat katıldığı görüşmeler sonunda Frelot ile prensipte anlaştı. Drogba'nın yarım sezon için 2 milyon euro'yu kabul ettiği ve devam etmesi halinde yıllık 3.5 milyon euro alacağı belirtilirken, kulübü Shangai Shengua'ya ne kadar para ödeneceği ise belirsizliğini koruyor. Bu olumlu gelişmenin ardından Aysal'ın danışmanları Bülent Tulun ve Sinan Kalpakçıoğlu yanlarına Drogba'nın menajerini de alarak Güney Afrika'nın yolunu tuttular. Bu üçlüye daha sonra menajer Ceylan Çalışkan da eklendi. Bir kez de ünlü oyuncu ile görüşecek olan sarı-kırmızılılar, anlaşma sağlanması halinde, özel izinle bir Didier Drogba'ya Fildişi Sahilleri'nin milli takım kampında imza attıracak. Böylece Galatasaray'ın bir büyük hayali daha gerçekleşmiş olacak. Şimdi herkes Güney Afrika'dan gelecek haberi bekliyor.

BiR TAŞLA iKi KUŞ
Yine Fildişi Sahilleri forması giyen Kolo Toure de Galatasaray'ın gündemindeki yerini koruyor. Manchester City'den transfer için olur alan sarı-kırmızılılar, Johannesburg'da Toure ile de bir araya gelecek. Bülent Tulun ve Sinan Kalpakçıoğlu'na Fildişi forması giyen Eboue de görüşmelerde destek verirken, milli takımdan arkadaşları Drogba ve Toure'nin transferlerinin bitmesi için yoğun çaba harcıyor.

Savaş Çorlu


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN