Doğuştan golcü

Doğuştan golcü
Çarşamba 30.01.2013
Didier Yves Drogba Tebily, 11 Mart 1978 tarihinde Abidjan, Fildişi Sahili'nde dünyaya geldi. 5 yaşında ailesi tarafından Fransa'da yaşayan profesyonel futbolcu amcasının yanına gönderilen küçük Drogba, orada yapamayacağını anlayınca yeniden doğduğu yere Abidjan'a geri döndü.
8-9 yaşlarında futbolla tanışan Drogba, anne ve babasının işlerini kaybetmesiyle yeniden amcasının yanına gitti. 15 yaşına gelen Fildişili yıldız, ailesi ve kardeşleriyle Paris'in banliyölerinde yaşamaya başladı. Yarı profesyonel olan Levallois adlı kulüpte futbol oynamaya başlayan Drogba, genç takımdaki performansıyla koçunu kısa sürede etkiledi.

Kısa sürede A takıma yükselip ilk maçında gol atmasına rağmen, teknik direktör Jacques Loncar tarafından gerekli ilgiyi görmedi.

21 yaşında kendisini bulmaya başlayan 1.88'lik yıldız, Malili eşi Alla'dan olan ilk çocuğu Isaac'i kucağına aldı. Oğlunun doğumunun hayatında dönüm noktası olduğunu ve kendisini değiştirdiğini ifade etti. 4 sezon Le Mans'da forma giyen Drogba 72 karşılaşmada 15 gole imza attı. 2001- 02 sezonunda 24 maçta 7 golle en iyi sezonunu geçirdi.

20 yaşında Fransa 2. Lig ekiplerinden Le Mans ile sözleşme imzalayan Didier Drogba ilk iki yılında sakatlıklar ve fiziksel olarak kendisini hazırlayamadığından fazla forma şansı bulamadı. Le Mans'tan eski hocası, Drogba'nın her gün yapacağı idman ve her hafta oynayacağı maçlar ile 4 yılda kendini bulabileceğini belirtti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN