Melo'nun cezası onandı

Melo'nun cezası onandı
Perşembe 07.02.2013 17:25

Tahkim Kurulu, Galatasaray'lı Felipe Melo'ya verilen 4 maçlık cezayı sarı kırmızılı kulübün itirazına rağmen onadı.

Galatasaray ve ve Beşiktaş arasında oynanan derbi maçta Beşiktaş'lı Oğuzhan Özyakup'un bir pozisyon sonrası suratına tüküren Felipe Melo'ya verilen 4 maçlık cezaya onay çıktı.

Tahkim Kurulu, Oğuzhan'a tükürmesinin ardından kırmızı kartla oyundan atılan Melo'nun aldığı 4 maçlık cezayı Galatasaray'ın yaptığı itirazlara rağmen onadı. Felipe Melo bugün akşam saatlerinde Futbol Federasyonu binasında ifade vermişti.

Tahkim Kurulu kararla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Galatasaray A.Ş.' nin, futbolcusu Felipe Melo De Carvalho ile ilgili PFDK'nın 31.01.2013 tarihli ve E. 2012-2013/637, K.2012-2013/734 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2013/22 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Talep doğrultusunda duruşma açıldı. Duruşmaya Futbolcu Melo ile yanında getirdiği tercüman, vekili ile Galatasaray A.Ş. yöneticisi katıldı. Sözlü açıklamaları dinlendi, tutanak altına alındı. FDT'nin 86/III. maddesine uygun olarak, yayıncı kuruluştan celbedilen müsabaka görüntüleri ile itiraz eden kulüp tarafından sunulan görüntüler izlendi. Yapılan müzakere neticesinde; hakem raporunda bulunan hususların aksini ispata yeter kuvvette delil ve emare olmaması yanında, olayın gerçekleştiği anda rakip takım futbolcusunun tepkisi ve diğer oluşa dair tespitler dikkate alınarak;

PFDK'ca Galatasaray A.Ş. futbolcusu Felipe Melo De Carvalho'ya rakip takım futbolcusuna tükürmesi nedeniyle FDT'nin 42/2.ve 35/4.maddeleri uyarınca 4 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir."
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN