Sneijder kasırgası

Sneijder kasırgası
Pazartesi 11.02.2013

Antalyaspor maçında 81 dakika sahada kalan Sneijder, Galatasaray'ın aradığı kan olduğunu kanıtladı. Cimbom, Drogba'ya da hazırlık yaptı

Türk Futbol tarihinin en bomba transfererini gerçekleştiren Galatasaray'ın yeni yıldızı Wesley Sneijder, dün ilk kez 11'de sahaya çıktı. Türk Telekom Arena'da 50 bine yakın taraftar önünde sahne alan Hollandalı futbolcu, ortaya koyduğu futbolla göz doldurdu. İlk yarıda tek forvet oynayan Burak'ın arkasında 'beyin' görevini üstlenen Sneijder, 'aranan kan' olduğunu kanıtladı.

BURAK'IN OMUZLARINA ÇIKTI
Kırk yıldır Galatasaray'da oynuyormuşcasına takımla uyumlu bir görüntü sergileyen Sneijder'in, Burak'ın attığı ikinci golden sonra arkadaşının üzerine atlayıp sevincini paylaşması dikkatlerden kaçmadı. 81. dakikada yerini taraftarların arasında genç oyuncu Emre Çolak'a bırakan Hollandalı, dün ayrıca Terim'in düşündüğü tek forvetli sistemin de denemesini yaptı.

TAKIM OLARAK İYİ İŞ ÇIKARDIK
Sneijder, maç sonunda ilk 11'de başlamanın kendisi için önemli olduğunu belirterek, "Uzun bir aradan sonra ilk 11'de oynadım. 80 dakika sahada kaldım. Kondisyonumun iyi olduğunu hissettim. Maç oynadıkça bu daha da gelişecek. Bireysel performansım iyiydi. Takım olarak da çok iyiydik. Rakipler puan kazanmıştı. 3 puan önemliydi. İyi iş çıkardık" diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN