Drogba ile baş etmek imkansız

Drogba ile baş etmek imkansız
Salı 12.02.2013

"Futbol hayatımda marke etmekte en çok zorlandığım futbolcu Drogba'dır. Yerden ve havadan çok etkili, müthiş güçlü. Durdurulamaz biri"

G.Saraylı taraftarlar, Drogba'yı sarı-kırmızılı formayla sahada görmeyi heyecanla beklerken, yıldız futbolcuyla ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. İstanbul'a ayak bastığı gün "Servet hangi takımda oynuyor?" diye soran ve ardından "Servet ile 2009 yılında Türkiye ile oynadığımız hazırlık maçında çok da iyi olmayan bir anım var. Çok sert ve çok başarılı bir oyuncuydu. Maç boyunca darbelerine maruz kalmıştım" diyen Drogba için Servet Çetin de samimi itiraflarda bulundu. Fotomaç'a konuşan Eskişehirsporlu futbolcu, "Drogba ile karşılıklı oynamak benim için gerçekten zordu. Onunla baş etmek imkansız. Ayaklarına çok hakimdi, hava toplarında etkiliydi. Fizik olarak da çok güçlüydü" dedi.

Futbol hayatında marke etmekte en çok zorlandığı futbolcunun Drogba olduğunu kaydeden Servet "Onu durdurabilmak için sertliğe başvurmak zorunda kalmıştım" diye konuştu. Drogba ile Servet'in birbirlerini unutamadığı o maç, 11 Şubat 2009'da İzmir'deki Türkiye ile Fildişi Sahili arasında oynanmıştı. 1-1 biten mücadelenin gollerini Gökhan Ünal ve 90+2'de Drogba kaydetmişti. Servet 20'nci dakikaya kadar Drogba'ya 3 faul yapmıştı. 20'nci dakikada yaptığı faulün ardından Drogba uzun süre kenarda tedavi gördükten sonra Servet'in sert futbolundan yakınarak teknik heyete sahaya geri dönmek istemediğini söylemişti. Dönemin Fildişi Sahili Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic uzun çabalar sonrası Drogba'yı ikna etmiş ve sahaya dönmesini sağlamıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN