Lisans müjdesi

Lisans müjdesi
Çarşamba 13.02.2013

Fatih Terim, "Drogba aşkına" dünkü idmanı medyaya açtı. Golcü futbolcu arkadaşlarıyla çabuk kaynaştı, çift kalede hırslı ve istekli tavrıyla, "maça hazırım" mesajı verdi

G.Saray'ın yeni transferi Didier Drogba ilk kez idmanda basının karşısına çıktı. Fatih Terim'in çalışmayı basına açmasıyla Florya şenlendi. Yerli ve yabancı basın mensuplarının izlediği çalışmada Drogba, sarıkırmızılı takımın golcüsü Burak Yılmaz'a sarıldı, bir süre sohbet etti. Çoğu maçta birbirine rakip olacak Burak ve Drogba çift kalede de sık sık karşı karşıya geldi. Drogba sadece Burak ile değil takımın tamamıyla da kısa sürece sıcak bir iletişim kurdu. Fatih Terim yeni transfer Drogba ile yakından ilgilendi, idman sırasında sık sık onunla konuştu.

İKİNCİ YARI SAHADA
Basın mensupları Drogba'lı idmanı çalıştıkları birimlere ulaştırırken FIFA'dan da müjde geldi. Shanghai Shenhua ile sözleşmesini tek taraflı fesh etmesi nedeniyle G.Saray'a sorunlu gelen Drogba için FIFA "Geçici lisansı" onayladığını Futbol Federasyonu'na bildirdi. Terim isterse Didier Drogba, cuma günkü Akhisar Belediye maçında forma giyebilecek. Terim'in Drogba'yı 18'e alıp ikinci yarıda sahaya sürebileceği konuşuluyor.

KADRO BOZULMAYACAK
G.Saray bugünden itibaren yine dış dünyaya kapanacak. Fatih Terim'in son Antalya maçının 11'ini Akhisar Belediye maçında bozmayacağı belirtiliyor. Sabri'nin formu nedeniyle Eboue yine yedek bekleyecek, son maçta iki gol atan Burak Yılmaz da tek forvet olarak sahada bulunacak. Maçın durumuna göre Didier Drogba şans bulacak. Terim'in kondisyon eksiği bulunan Drogba için özel bir çalışma programı verdiği, "en geç üç hafta içinde hazır olsun" dediği öğrenildi.

MUHTEŞEM GOLDÜ
Drogba dünkü idmanda Burak Yılmaz'ı Antalya'ya attığı goller için tebrik etti. Drogba özellikle ikinci goldeki vuruşu için, "Usta işi" ifadesini kullanırken idmanda sık sık Burak ile ikili mücadeleye de girdi. Drogba'nın antrenmanda ilk pas attığı oyuncu ise Çağlar oldu.

UEFA DA TAKİPTE
Drogba ve Sneijder'li çalışma ilk kez medyaya açılınca tam 53 basın mensubu Florya'ya geldi. 53 kişi içinde UEFA medya birimi de vardı. Ekip Sneijder ve Umut ile röportaj yapıp sitelerine koyacak.

TARAFTAR ONU BAĞRINA BASTI
İkinci Başkan Ali Dürüst, Drogba'nın taraftarın sevgisini çok çabuk kazandığını söyledi. Antalya maçında tribünde yer alan Drogba'nın 90 dakikayı oyuncularla yaşadığını belirten Dürüst, "Ne kadar isabetli bir transfer olduğunu herkes görecek" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN