SPK'dan Aslan'a hata faturası

SPK'dan Aslan'a hata faturası
Çarşamba 13.02.2013

Kurul cezanın, futbolcu fesih bedellerinin hatalı tablolarla yansıtılması ve 9 farklı özel duruma ilişkin eksik açıklamalar nedeniyle verildiğini bildirdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), G.Saray'a para cezası kesti. Kurul, G.Saray Sportif AŞ hakkında toplam 713 bin 226 lira tutarında idari para cezası uygulanmasına karar verdi. Cezanın mali tablolardaki 'hatalar' nedeniyle verildiği bildirildi. SPK bültenine göre, futbolcu sözleşmelerine ilişkin fesih bedellerinin UMS/UFRS hükümlerine aykırı olarak hazırlanıp kamuya açıklanması ve finansal tablolara hatalı olarak yansıtılan değer artış fonunun önemli bir kısmını oluşturması nedeniyle şirkete 369 bin 834 lira tutarında idari para cezası tesis edilmesine karar verildi. Kurul ayrıca, düzenlemelere aykırı olarak, zamanında veya hiç açıklanmayan veya eksik olarak açıklanan toplam dokuz farklı özel duruma ilişkin olarak şirkete 343 bin 392 lira ceza kesti.

ESKİ YÖNETİCİLERE DE CEZA
Dönemin yöneticileri Adnan Polat, Yiğit Şardan, Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ, Ali Haşhaş, Mümtaz Tahincioğlu ve Selim Sayılgan'a 114 biner TL ceza verildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN