Web Sürümüne Geç

Damarlarımızda şikenin ş'si bile dolaşmaz

Damarlarımızda şikenin ş'si bile dolaşmaz
Perşembe 14.02.2013

G.Saray başkan yardımcısı: Bize saygı gösterene saygı gösteririz. Göstermeyene çok net cevap veririz. Bizim damarlarımızda şikenin ş'si olmaz. Bunu herkes bilsin

Galatasaray'da basına kapalı olarak gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısı sert geçti. Başkan yardımcısı Adnan Öztürk dışında Ali Dürüst, Semih Hazdenaroğlu, Necati Demirkol, Mehmet Cibara, Abdurrahim Albayrak ve Emir Sarıgül'ün yer aldığı toplantıda Öztürk oldukça sözler sarf etti.

Eski başkan Adnan Polat'ın açıklamalarına yanıt veren Öztürk, "Bizim damarlarımızda sikenin Ş'si bile dolaşmaz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Şike süreci hakkında konuşan Öztürk, "Bu şike süreci Türkiye'de başladığından itibaren G.Saray yönetim kurulu ve başkanın talimatı ile bu dosya ile ilişkilendirilmememiz, bu dosyaların eylemleri ve aktiviteleri içinde olmamamız birileri için biraz acı olabilir. Artık şike konusu ile ilgilenmiyoruz" dedi.

Amatör branşlar ve kurulsallaşmalarının son zamanlarda birilerini çok fena rahatsız ettiğini vurgulayan Öztürk, "Galatasararay, Türk spor kamuyonu bir numaraya oturtmuştur. Bizim felsefemiz çok net. Bize saygı göstere saygı gösteririz. Gös-termeyene çok net cevap vereriz" şeklinde konuştu. Futbolun parasının futbola gideceğini belirten Adnan Öztürk, diğer spor branşlarında biraz sıkıntılar olacağını ifade ederek, "Bir bayan basketbolcumuz 100 bin TL için kontratını feshetmiştir, bu doğru. Ayrılmak için her yolu denedi. Uygun yolu buldu" şeklinde konuştu.

BAŞKANLAR TARİHE KEFİL OLMALI
G.Saray'da Adnan Polat döneminde yöneticilik yapmış olan eski asbaşkanlardan Turgay Kıran, "Benim bildiğim Galatasaray başkanları devrinin değil, tarihin kefilidir" diye konuştu. Kıran, "Kendi zamanını kefil de, diğer başkanalara kefil değil. Biz tüm başkanlara kefiliz. Galatasaraylılık ve başkanlara olan saygı bildiğimiz ve öğrendiğimiz kadarı ile etik değerle önem vermekten geçiyor" şeklinde konuştu.

iYi FUTBOLCU DEĞiL iYi ADAM iSTiYORUZ
Fatih Terim basına kapalı gerçekleşen divan toplantısındaki açıklamalarıyla ayakta alkışlandı. Terim, konuşmasına Ali Sami Yen'in "Bizim amacımız Türk olmayan takımları yenmektir" sözüyle başlarken, Süper Lig'de yer alan 17 takımın logosunu slaytta göstererek, "Rakibimiz bunlar mı? Yoksa Barcelona, Manchester United'ın logolarını göstererek "Bunlar mı?" dedi. Galatasaray'a şampiyonluk yaşamak için değil altyapı ve akademiyi düzeltmek için geldiğini ifade eden Terim, "2000 yılında altyapımız daha iyiydi. Şu anda daha iyisini yapabiliriz. Küçükçekmece, İstanbulspor, İstanbul Universitesi ile sporcu yetiştirmek için anlaştık. İlk amacımız iyi futbolcu yetiştirmek değil, iyi adam yetiştirmek" dedi.

HAZNEDAROĞLU POLAT'A SAHİP ÇIKTI
G.Saray yöneticisi Semih Haznedaroğlu, Adnan Polat'ın sarı-kırmızılı camiaya güzel hizmetlerde bulunduğunu söyledi. Polat'ın, G.Saray'ın bütün başkanları gibi elinden geleni yaptığını dile getiren Haznedaroğlu, "Futbol takımı iyi olduğu zaman efsanevi oluyorsunuz. Polat'ın şanssızlığı futbolda kötü gitmemiz oldu. Adnan Polat'ın şike konusunda yaptığı açıklama normal. Bana da sorsanız ben de aynı cevabı veririm" dedi.

BAŞKAN AYSAL TOPLANTIDA YOKTU
Başkan Ünal Aysal, Divan Kurulu toplantısına katılmadı. Aysal'ın, Kültür Bakanı Ömer Çelik ile Ankara'da randevusu olduğu için toplantıda yer almadığı belirtildi. Öte yandan Ünal Aysal, önceki gün bir alışveriş merkezinde gazetecilere "Yeni çilek yok. Transferde bombaları patlattık" dedi.

KUPA KADIKÖY'DEN YOĞURT KANLICA'DAN
G.Saray eski yöneticilerinden Ahmet Özdoğan, Divan Kurulu'nda Fenerbahçe'ye göndermede bulundu. Özdoğan, Galatasaraylıların İstanbul'da neyi nereden aldığını araştırdıklarında ortaya şöyle bir durum çıktığıni söyledi: "Yoğurdu Kanlıca'dan, böreği Sarıyer'den kupayı da Kadıköy'den alıyorlar."

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN