Kaşıkçı elması

Kaşıkçı elması
Cuma 15.02.2013

Galatasaray yeni transferi Drogba'ya gözü gibi bakıyor. İzmir yolculuğu sırasında ünlü futbolcuya, Galatasaray'ın tahsis ettiği iki koruma eşlik etti.

Galatasaray'da ünlü futbolcu Didier Drogba el üstünde tutuluyor. Akhisar Belediye maçı için dün İzmir'e giden sarı-kırmızılı ekibin kafilesinde Fildişi Sahilli futbolcu da yer alırken, Drogba'ya havaalanında iki yakın korumanın eşlik etmesi dikkat çekti. Diğer oyuncuların taraftarların arasından geçip X-Ray cihazının önüne gitmesine karşın; yıldız futbolcu iki koruma eşliğinde yürüdü. Çevreyi dikkatle kollayan ve herhangi bir aşırı ilgiye karşı Drogba'yı çember içinde tutan korumalar, taraftarları da uzaklaştırmayı ihmal etmedi. Öte yandan FIFA'dan geçici lisansının da çıkmasıyla önünde hiçbir engel kalmayan Drogba bugünkü maçta forma giyebilecek. Teknik direktör Fatih Terim'in çarşamba günü oynanacak Schalke karşılaşmasını düşünerek, başarılı futbolcuyu ikinci yarıda oyuna sürmesi bekleniyor.

DİPNOT
Kaşıkçı Elması 86 karat olup çevresinde çift sıra 49 tane elmas ile bezenmiştir ve dünyada en çok bilinen 22 elmas arasındadır. Topkapı Sarayı müzesinde sergilenmektedir.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN