Galatasaray Almanya'ya açılıyor

Galatasaray Almanya'ya açılıyor
Pazartesi 18.02.2013 18:48

Galatasaray Almanya'da kurmayı planladığı spor akademisi için çalışmalara hız verdi. Ünal Aysal'ın danışmanı Ebru Köksal Wiesbaden eyaletine giderek görüşmelerde bulundu.

Galatasaray Spor Kulübünün Almanya'da kurmayı planladığı spor akademisiyle ilgili çalışmalar devam ediyor.

Geçen haftalarda Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Almanya'nın çeşitli kentlerinde temaslarda bulunan, danışmanı Ebru Köksal bugün Wiesbaden'e geldi.

Köksal, Wiesbaden kentinde Hessen Eyaleti Spor Birliği yöneticisi Heinz Zielinski'nin de arasında bulunduğu bazı bakanlıkların görevlileriyle görüştü. Türk Alman Sağlık Vakfı (TASV) Başkanı Dr. Yaşar Bilgin de görüşmelerde hazır bulundu. Görüşme öncesinde basın mensuplarına konuşan Köksal, Almanya'da kurulacak spor akademisi projesindeki çalışma grubunda görevlendirildiğini söyledi.

Köksal, 5 yıldan bu yana faaliyetlerin devam ettiğini, fakat çalışmalara bir süreliğine ara verildiğini belirterek, ''Projemizi şimdi daha farklı bir şekilde, daha güzel bir iş birliğiyle tekrar devreye sokmayı planlıyoruz. Çalışma grubuyla her 2-3 haftada bir görüşerek, bir an önce bu projede bir çerçevenin çizilmesi ve iş birliğinin de nihayetlenmesi için çalışmalarımız sürüyor'' diye konuştu.

Köksal, Hessen eyaletine öncelik verilmesi konusuna da değinerek, ''Açıkçası biz pek çok analiz yapıyoruz. Buranın hem ekonomik gelişimi, potansiyeli hem de özellikle belediye ve eyaletin bizimle iş birliği konusundaki hevesi bizi çok cesaretlendirdi. Dolayısıyla hızlı hareket edebileceğimizi düşündüğümüz büyük bir eyalet olduğu için tercihimiz Hessen'den yana ama diğer yerlerle de temaslar devam ediyor. Belki burası birinci şube olur, ilerleyen zamanlarda netleşecek'' ifadesini kullandı.

Galatasaray Kulübü tarafından Almanya'da kurulması planlanan spor akademisinin hangi şehirde kurulacağına diğer kentlerdeki görüşmelerin neticesine göre karar verilecek.
Etiketler Galatasaray, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN