Önce iş sonra laf

Önce iş sonra laf
Pazartesi 18.02.2013

"Daha ne yaptım ki konuşayım" diyerek tevazu gösteren Fildişili yıldız, sadece futbola konsantre olduğunu belirterek, "Ancak tam hazır hale geldiğimde sorulara yanıt verebilirim" açıklamasını yaptı, işine olan saygısını da gözler önüne serdi.

Sarı-kırmızılı formayla çıktığı ilk resmi maçta Akhisar Belediyespor'a bir gol atıp bir de asist yapan Didier Drogba, "henüz şovum başlamadı" mesajı verdi. Tam bir işkolik olan ve kendini büyük bir disiplin içinde maçlara hazırlayan Fildişili yıldız, Akhisar maçı sonrası röportaj için ekranlara çıkmazken, sadece GS TV'ye mini bir demeç verdi. Drogba, bunun nedenini ise yine kulübün ekranından "Şimdi laf değil iş üretme zamanı" diye özetlerken, röportaj tekliflerini neden reddettiğini şöyle özetledi:

Formasını müzeye koyacak
"Dünyanın birçok tarafından benimle röportaj yapmak için başvurular oluyor. Ancak bunlara olumsuz yanıt veriyorum. Galatasaray beni büyük umutlarla transfer etti. Önce işimi yapmalıyım, ondan sonra konuşmalıyım. Şu anda başardığım bir şey yok. Ancak tam hazır hale geldiğimde sorulara yanıt verebilirim." Akhisar maçı sonrası formasını kimseye vermeyen Drogba, bu durumu "Özel durumlarda giydiğim formaları biriktiriyorum. İleride bir müzem olursa, oradaki yerini alacak" şeklinde açıkladı.

Sneijder'e değil Florya'ya komşu!
Yaşı 35 olmasına rağmen Florya'nın en çalışkanları arasında yer alan Drogba, gençlere örnek oluyor. Dost canlısı olan, herkese eşit mesafede bulunan Drogba, şimdiden herkesin gönlünü fethetti. Birçok yıldızın aksine lükse de düşkün değil. Sneijder, Maçka'da aylık kirası 25 bin euro olan saray yavrusunda otururken Drogba, Florya'ya yakın daha mütevazı bir ev arıyor.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN