Sadece alınan kupa başarıdır

Sadece alınan kupa başarıdır
Çarşamba 20.02.2013

Fatih Terim, Avrupa'nın devlerine meydan okudu: "Bu turu geçsek devamı beklenecek. Zaten biz de bunun peşindeyiz. Schalke maçında akıl ve sabırla oynamalıyız."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Schalke maçı öncesi iddialı açıklamalarda bulundu... "Alınamayan her kupa başarısızlıktır. Eşit şartlarda olmasak bile geride kalmayı başarı saymam" ifadesini kullanan tecrübeli hoca, "Ama Schalke ile ilgili medyada yer alan haberlere dikkat etmek gerek. Rakibimizin buraya nasıl geldiği iyi analiz edilmeli. Bu karşılaşmayı kolay maç gibi göstermek bize kötülük olur. Turu geçsek 'Schalke eksikti', elensek 'G.Saray bu takıma nasıl elendi' diyecekler. Benim hayatım bunlarla geçti" ifadesini kullandı.

GOL YEMEDİĞİMİZ TAKDİRDE UMUT SÜRER
Sneijder ve Drogba'nın yabancılık çekmediğini vurgulayan Terim, şöyle devam etti: "Bunda arkadaşlarının katkısı da büyük. Kaliteli ve tecrübeli bir takımız. Bunu sabır ve akılla birleştirmeliyiz. Gol yemeden alacağımız her sonuç Almanya'ya umutlu götürür. Her turda beklentinin yükseleceğini biliyorum. Karşılık vermeye çalışacağız." Bu arada Terimile birlikte basın toplantısına katılan Hamit, "Tek düşüncemiz tur" ifadesini kullandı. 2003-07 yılları arası Schalke forması giyen tecrübeli oyuncu, "Şampiyonlar Ligi'nin havası başka. Geçen sezon Chelsea de kötüydü ama kupayı kaldırdı. Schalke kesinlikle hafife alınmamalı. Kalitemizi sahaya yansıtıp, kazanmaya çalışacağız" dedi.

SAVAŞ ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN