Web Sürümüne Geç

Messi'yi alsak ne olur

Messi'yi alsak ne olur
Cuma 22.02.2013

Tecrübeli teknik adam, yönetimden acilen Türk Telekom Arena'nın zemininin yenilenmesini isterken, başkan Aysal'ın da , "Sorun araştırılsın ve hemen gereken yapılsın" dediği öğrenildi.

Şampiyonlar Ligi'nde son 8'e kalmayı hedefleyen Galatasaray'ın Schalke ile oynadığı ve 1-1 biten karşılaşmadan geriye bozuk zeminle ilgili tartışmalar kaldı. Devre arasında 500 bin euro'ya mal olan ancak ciddi bir yağış olmamasına karşın Schalke sınavında patates tarlasına dönen saha, maçın skorunu bile gölgede bıraktı. Maç sonrası mikrofonlara, "Maalesef söze sahamızın rezaletiyle başlamak zorundayım" diyerek kızgınlığını belli eden teknik direktör Fatih Terim'in koridorlarda söylendiği öğrenildi. Fatih Terim'in "Messi'yi alsak ne olacak... Saha tarla gibi olursa o adam nerede oynayacak!" diye serzenişlerini sürdürdüğü belirlendi. Cluj maçında da çamur deryasında mücadele etmek zorunda kalan ve galibiyeti kaçıran sarı-kırmızılı ekibin, böylesine önemli ve büyük bir prestij niteliği taşıyan Schalke maçında da aynı rezaleti yaşaması yönetimi de rahatsız etti. Başkan Aysal'ın sorunun araştırılması için talimat verdiği ve "Gereken yapılsın" dediği ifade edildi.

TUR ELİMİZDE
Fatih Terim 1-1 biten maçın sonunda üzgün görünse de oyuncularına moral vermeyi ihmal etmedi. Kaybedilmiş bir şey olmadığını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "Tur atlamak bizim, sizin ellerinizde. Burada kazanamadık ama Almanya'da kazanıp bu turu geçeriz" dedi. Terim, Schalke'yi küçümseyen ifadeler kullanan medyaya ise bir kez daha sitem etti: "Ne kadar eksik denirse densin, disiplinlerinin ne kadar üst seviyede olduğunu bir kez daha gösterdiler. Almanya'da bunun bilincinde olmamız gerekiyor."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN