Fatih Terim'de 2+2 tehlikesi

Fatih Terim'de 2+2 tehlikesi
Salı 26.02.2013

Terim'in dünkü hareketleri, geçen sezon Trabzonspor derbisindeki tepkileri nedeniyle aldığı ve uygulaması ertelenen cezayla birleştirilip 4 maç üzerinden değerlendirilecek.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terimve yardımcılarından Hasan Şaş, Orduspor maçında hakem Serdar Çınar tarafından sahadan atıldılar. Aslan'ın 2-0 geriye düştüğü penaltı pozisyonu hakkında hakeme itiraz eden Terim, devre arasından döndükten sonra tribüne gitti. Buna neden olarak da Terim'in hakem Çınar'a "İkinci yarıyı da inşallah böyle yönetmezsiniz" dediği iddia edildi. Terim'den sonra Terim'in direktiflerini takıma ileten Hasan Şaş da elindeki kağıtları yere atınca hakem tarafında o da sahadan atıldı. Serkan Çınar'a neden atıldığını soran Hasan
Şaş, "Elindeki dosyayı yere attın" cevabını aldı.

4. HAKEME MAÇI HEMEN BİTİR İŞARETİ YAPTI

Terim'in, Hasan Şaş'ın da tribüne gönderilmesi sonrası, 4. hakeme eliyle 'Maçı bitir bitir' işareti yapması da dikkatlerden kaçmadı. Terim hakem Serkan Çınar'a yönelik hareketleri nedeniyle PFDK'ya sevk edilecek. Terim geçen sezon Trabzonspor ile oynan play-off maçında müsabaka hakemine yönelik hareketleri nedeniyle Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş ve 3 maç ceza verilmişti. Galatasaray'ın itirazı üzerine Tahkim, Terim'in bir maç ceza çektiğini belirtip, 2 maçlık cezayı bir yıl süreyle ertelemişti. Terim'in hakem raporuna göre en az 2 maç daha ceza alması bekleniyor. Bu durum karşısında Fatih Terim'in geçen sezon bir yıl süre ile ertelenen cezası yürürlükten kalkıp, 2 artı 2 maç olmak üzere toplam 4 maç cezası uygulamaya konulacak.

DİSİPLİN TALİMATI NE DİYOR?
Maç sonrası G.Saray'dan kimse basın toplantılarına katılmadı. Medya ilişkiler sorumlusu Hande Sümertaş, kimsenin konuşmayacağını duyurdu. Yayıncı kuruluş Lig TV ise gergin oldukları gerekçesiyle sarı-kırmızılıların basın toplantısına katılmadığını açıkladı. Cimbom'un bu davranışının ardından ceza alması bekleniyor. Disiplin Talimatı'nın 103. maddesinin yaptırımın ertelenmesiyle ilgili bölümünün 3. fıkrası aynen şöyle: "Ertelenme süresi içerisinde ihlalin tekerrürü halinde yetkili kurul, kural olarak asıl yaptırımın uygulanmasına hükmeder. Bu yaptırımın 2. ihlal için öngörülen yaptırıma eklenir."

SAVAŞ ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN