Web Sürümüne Geç

UEFA'nın Drogba yazısı geldi

UEFA'nın Drogba yazısı geldi
Salı 26.02.2013

Didier Drogba için Schalke tarafından yapılan itirazı değerlendiren ve konunun yarın görüşüleceğini ifade eden UEFA'nın G.Saray'a resmi yazı yolladığı öğrenildi.

Galatasaray'ın, Didier Drogba transferinde Schalke ve UEFA arasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Schalke tarafından yapılan itirazı değerlendiren ve konunun 27 Şubat'ta görüşüleceğini belirten UEFA'nın konu hakkında Galatasaray'a da resmi bir yazı yolladığı öğrenildi. UEFA tarafından gönderilen yazının içeriğinde Schalke'nin Drogba konusunda bir başvurusunun olduğu ve bu konu hakkında Galatasaray'ın 'şayet varsa' düşüncelerini ve görüşlerini UEFA'ya bildirmesi gerektiği belirtildi.

YÖNETİCİLER RAHAT
UEFA'dan yazıyı alan Galatasaray'ın bu konudaki tavrı ise oldukça net! Didier Drogba'nın transferi konusunda hiçbir usulsüzlüğün yapılmadığı konusunda çok net düşüncelere sahip olan Galatasaray'ın bu konudaki tavrına CAS hakimi Kısmet Erkiner ve UEFA Tahkim Kurulu Üyesi Levent Bıçakcı da destek verdi. Yöneticilerin görüşü ise şöyle: SEDAT DOĞAN: "G.Saray, transferde usulsuzlük yapmamıştır. UEFA kuralları neyi gerektiriyorsa onu yaptık." ALİ DÜRÜST: "Biz, hukuksal olarak üzerimize düşenleri yaptık."

DROGBA FARKI
Öte yandan Orduspor karşısında tüm gözler Didier Drogba'nın üzerindeydi. Özellikle ilk yarıda mor-beyazlı savunmacıların sıkı markajı altında kalan Drogba topla buluştuğu anlarda çok etkili oldu. İkinci yarıda iyice açılan tecrübeli yıldız, gerek pasları gerekse gol girişimleriyle Orduspor kalesini abluka altına aldı. Atılan gollerde ise Drogba'nın büyük sevinç yaşadığı ve arkadaşlarını sürekli hırslandırdığı dikkat çekti. Maç sonunda ise süper yıldızı tribünler çılgınca alkışladılar.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN