Hocamıza haksızlık yapıldı!

Hocamıza haksızlık yapıldı!
Çarşamba 27.02.2013

Galatasaraylı futbolcular Selçuk İnan ve Burak Yılmaz, teknik direktör Fatih Terim’in Orduspor maçında haksız yere oyundan atıldığını söyledi.

Galatasaray'ın yıldız oyuncuları Burak Yılmaz ve Selçuk İnan basın mensupların açıklamalarda bulundu.

Selçuk İnan, Fatih Terim'in Orduspor maçında hakeme hakaret etmediğini iddia ederek, şunları kaydetti:

''Bize göre hocamız haksız bir şekilde atıldı. Çünkü söylenen hakaretler, bence hepsi yalan, yanlış, yersizdi. Çünkü ben de hocanın yanındaydım. Açıkçası hocanın niye atıldığını hiçbirimiz anlayamadık. Ama tabi bunun neticesinde bizim işimiz sahaya çıkıp yeniden maçı çevirmekti. Bu durum az da olsa bizi hırslandırdı. Ondan sonra çıkıp mücadele ettik, elimizden geleni yaptık. Güzel bir galibiyet oldu. Ama dediğim gibi içerde hiçbir şey olmadı. Hocamız bırakın hakeme hakaret etmeyi, kendi futbolcusuna bile bir şeyler söylerken, kelimelerini seçerek söylüyor. Neden atıldığını açıkçası anlayamadım.''

Başarılı futbolcu, Spor Toto Süper Lig'de iyi bir galibiyet serisi yakaladıklarını vurgulayarak, ''Bu bizim hedeflediğimiz bir seriydi. Bunun için gerçekten mutluyuz ama bunu devam ettirmek istiyoruz. Çünkü artık telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Ligin sonuna yaklaşıyoruz. Hem takımın performansından hem de kendi performansımdan memnunum. Zaten bunlar birbiriyle orantılı. Bu şekilde devam edip sezon sonunda mutlu sona ulaşmak itiyoruz'' diye konuştu.

Selçuk İnan, ligde yakaladıkları 6 puanlık fark sonucunda şimdiden şampiyon olarak gösterilmelerinin kendilerini rahatsız etmediğini dile getirerek, ''Bu bizi rahatsız etmiyor, açıkçası daha çok motive ediyor. Biz hiç kimsenin gazına gelmiyoruz. Altı puan önde olmak bizi rehavete de sokmuyor. Çünkü geçen sene 9 puan öndeydik, yine de son maçta şampiyon olduk. Üç puanlı sistemde hiçbir şey belli olmuyor. Her zaman iyi olmanız gerekiyor. Biz de bunun farkındayız, bilincindeyiz'' dedi.

Bir basın mensubunun, ligde son hafta Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını işaret ederek, ''Fenerbahçelilerin sürekli puan farkını 3 olarak göstermesini nasıl yorumluyorsunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine Selçuk İnan, ''Fenerbahçeliler mi gösterdi bilmiyorum ama futbolda böyle bir şey yok. Oynanmadan kazanılmıyor, her şey sahada belli oluyor. Öyle diyorlarsa kendi fikirleridir ama sahaya çıkınca her şey belli olur'' ifadelerini kullandı.

Selçuk İnan, Orduspor karşısında kalesine attığı golle ilgili olarak da ''Kariyerimde ilkti. Anlamadım nasıl olduğunu, o topun öyle gitmesi inanılmaz bir şeydi. Ama güzel gol oldu'' dedi.

BURAK YILMAZ: ''HOCAMIZA YAPILAN HAKSIZLIK BİZİ MOTİVE ETTİ''
Galatasaray'ın golcü futbolcusu Burak Yılmaz ise, Orduspor karşısında teknik direktörleri Fatih Terim'e haksızlık yapıldığını ileri sürerek, bu durumun kendilerini motive ettiğini ve ilk yarısını 2-0 geride kapattıkları maçı 4-2 olarak çevirdiklerini ifade etti.

Fatih Terim'in herhangi bir hakaret ya da kötü söz söylemediğini savunan Burak Yılmaz, şöyle konuştu:

''Bizi motive eden hocamızın atılması değil, ona yapılan haksızlıktı. Kesinlikle yapılan haksızlıkla biz motive olduk. Ben de hocamızın yanındaydım, asla herhangi kötü bir söze, harekete tanık olmadım ki hepimiz futbol sahalarında neler olduğunu, neler yaşandığını görüyoruz. Eminim o tünelde yaşananlar da bununla mukayese edilmeyecek bir şeydi. Dediğim gibi bize yapılan haksızlık bizi motive etti. Biz de gerekeni yaparak ikinci yarıda maçı çevirdik. O yüzden mutluyuz.''

Ortaya koyduğu performans ve attığı gollerle Avrupa transfer piyasasında isminin geçtiği sorulan Burak Yılmaz, bu durumun kendisine gurur verdiğini anlatarak, ''Ben takımıma elimden geldiğince faydalı olmak istiyorum. Performansımda hocalarımın ve takım arkadaşlarımın ayrı ayrı emekleri var. Biz bir bütünüz, her şey birbiriyle orantılı. Takımımız iyi oldukça ben iyi oluyorum, ben iyi oldukça takımımız daha iyi oluyor. Hepimiz bir birimizle orantılı ve eşitiz. Takım çok iyi, iyi çalışıyoruz. Hedefimiz yolunda inşallah her şeyi ezip geçerek, mutlu sona ulaşmak istiyoruz'' diye konuştu.

Burak Yılmaz, devre arasında takıma katılan Didier Drogba ve Wesley Sneijder'in takıma büyük katkıları olduğunu vurgulayarak, ''Tabii ki ikisiyle de oynamak gurur verici. Hem benim adıma hem de takım arkadaşlarımın adına. Ama bizim takımımız da daha da iyi oyuncular var. Türk oyuncularımız var, genç oyuncularımız var. Hepimiz bir bütünüz, hepimiz bir aileyiz. Teker teker ayırmamak lazım ama dediğim gibi onlarla birlikte oynamaktan dolayı çok mutluyum, çok gururluyum'' ifadelerini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN