Piyango Eboue'ye

Piyango Eboue'ye
Pazartesi 08.07.2013

Bir hafta İstanbul'da çalışacak olan Aslan, 8 Temmuz'da ilk kamp için İngiltere'ye gidecek. Burada Swindon Town ve Notts County ile iki hazırlık maçı oynayacak

Futbol Federasyonu'nun 6+0+4 yabancı oyuncu kararını değiştirmemesi Galatasaray'ın tüm hesaplarını alt üst etti. Yeni sezonda 4 yabancı oyuncusunu tribüne göndermek zorunda kalacak Aslan'da sürpriz ayrılıkların yaşanabileceği konuşulmaya başlandı. Bunlardan birisi de Emmanuel Eboue. Yeni sezonda maç kadrosuna sadece 6 yabancı alabilecek olan teknik direktör Fatih Terim'in; Muslera, Chedjou, Melo (ya da yeni yabancı), Sneijder ve Drogba'yı ilk 11'de değerlendirmesi bekleniyor. Son yabancı tercihi sol ya da sağ bekte yapılacak. Bu durumda Riera (ya da yeni yabancı) Eboue'den birisi tribüne çıkacak. Yılda 3 milyon euro alan Riera gitmeye yanaşmıyor.

TERİM GEÇEN YIL BIRAKMAMIŞTI
Albert Riera'yı gönderemeyen yönetimin, İngiltere'den bazı teklifler aldığı öğrenilen Emmanuel Eboue'yi satabileceği belirtiliyor. Tabi ki bu konuda son karar Fatih Terim'in olacak. Eboue'ye geçtiğimiz sezon da İtalya'dan cazip öneriler gelmişti. Fildişili oyuncunun gitmek istediği belirtilmiş ancak Fatih Terim izin vermemişti. Terim'in yabancı kontenjanındaki fazlalık nedeniyle bu kez yolu açabileceği değerlendiriliyor. Eboue'nin ayrılması halinde sağ bekte Hamit Altıntop ve Sabri Sarıoğlu ikilisi ile yola devam edilecek. İlk onbirdeki son yabancı tercihi ise sol bekte kullanılacak.

Etiketler Galatasaray, Futbol, Eboue
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN