Melo aşkı bambaşka

Melo aşkı bambaşka
Perşembe 11.07.2013

Galatasaraylı taraftarlar, Brezilyalı yıldız için Alonso'yu bile sildi. Yapılan ankette Melo, 71 bin oyun 33 binini aldı

Galatasaraylı taraftarlar, Felipe Melo'nun üstüne gül koklamak istemiyor. Sarı-kırmızılılar geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Brezilyalı yıldızın takıma kazandırılmasını bekliyor. Nitekim taraftarların buluşma adresi webaslan.com'un düzenlediği ankete de Melo sevgisi yansımış durumda... 70 bin 765 kişinin katıldığı ankette Alonso, Mikel gibi yıldız isimlerin yer almasına karşın taraftarların yüzde 46.5'i (32.942) oyunu Melo'dan yana kullandı. Real Madrid'in dünyaca ünlü orta saha oyuncusu Alonso'ya ise sadece yüzde 27.5 (19.486) oy çıktı. İmza atmaya hazır olan Wellington yüzde 10.7 oyla üçüncü sırada yer aldı.

BREZİLYALILAR ARADAN ÇEKİLDİ
Taraftarlar bir an önce Melo'yu takımda görmek isterken transferle ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor. İtalyan basını, Juventus'un 5 milyon euro'ya razı olduğunu yazdı. Ayrıca geçen sezon ücreti sorun olan Brezilyalı oyuncu da 2.3 milyon euro'ya inmiş durumda. Melo maç başı ücretinde ise 25 binden 20 bin euro'ya indi. Öte yandan Melo'nun G.Saray dışında talibi yok. Melo'yu isteyen Flamengo ve Sao Paulo, sambacı için 4 milyon euro bonservis, Melo'ya da yılda 1.4 -1.8 milyon euro arasında rakamlar teklif ettiler. Taraftarlar ise zaman kaybetmeden Melo'nun alınmasını istiyorlar.

KİRALIK OLMAZ
Melo'nun alternatifi olarak düşünülen Wellington'un haklarının Sao Paulo, Atletico Madrid ve Shakhtar'da olması transferini zorlaştırıyor. Sao Paulo'da kiralık forma giyen, oyuncunun FIFA kurallarına göre yeni bir takıma kiralanması da mümkün görünmüyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN