G.Saray'ın yabancı oyuncuları federasyona gidiyor

G.Saray'ın yabancı oyuncuları federasyona gidiyor
Cuma 12.07.2013 14:27

Galatasaray'daki 7 yabancı futbolcunun AB statüsünde oynayabilmek için federasyona başvuracak.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, bugün yaptığı açıklamalarda sarı kırmızılı takımın kadrosunda yer alan 7 yabancı oyuncunun AB statüsünde oynamak için federasyona başvuruda bulunacaklarını belirtti.

Sedat Doğan, GS TV'de katıldığı programda "Kadromuzda yer alan 7 yabancı futbolcumun bugün federasyona AB statüsü için başvuruda bulunacak" dedi.

Doğan, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

"Anayasa'nın 90. maddesi açık ve net bir şekilde meclis tarafından onaylanmış anlaşmalar kanuna eş değerdir diyor. AB ile Türkiye'nin yapmış olduğu antlaşmalar var. Biri Ankara Antlaşması, biri ek antlaşmalar, biri de Ortaklık Konseyi. AB vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında fark olmayacağını antlaşma altına almışız. Daha önce bir Nihat Kahveci örneği var. Orada da ispanyol Federasyonu'nu ilk başta anlamamış. Sonrasında AB Adalet Divanı konuya çok net bir cevap vermiş. 'Siz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ayrı bir prosedür uygulayamazsınız' demiş."

"Biz sadece futbol takımından ibaret bir kulüp değiliz. G.Saray'ın bünyesinde G.Saray Spor Kulübü ve Sportif AŞ bulunuyor. Futbol branışımz Sportif AŞ çatısı altında. Yabancı oyuncularımız Drogba, Sneijder, Elmander, Dany, Chedjou, Amrabat ve Riera da kişisel olarak ilgili mercilere başvuruyorlar."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN