Hırsızın hiç mi suçu yok!

Hırsızın hiç mi suçu yok!
Perşembe 18.07.2013

Lutfi Arıboğan'dan Fenerbahçe'ye çok ağır yanıt: Sürecin başından itibaren bakarsanız, Fenerbahçe'ye göre FIFA, TFF, savcı, medya, cemaat yani herkes suçlu. Bu ünlü fıkradaki deyimi anlatıyor: Hırsızın hiç mi suçu yok

G.Saray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, F.Bahçe'nin UEFA'daki davayla ilgili kendisini hedef alan suçlamalarına fikstür çekiminde yanıt verdi. Arıboğan 'yalan ve yanlış' olarak değerlendirdiği haberler için, "Bu haberler en başından beri malum şahsın kamuoyunu yanlış bilgilendirmek için ortaya koyduğu iletişim stratejisi. Memnuniyetle gözlüyorum ki; ben bu iletişim stratejisini yemiyorum, kamuoyunun da yediğini düşünmüyorum" dedi. Yapılan şeyin bilgi kirliliği olduğunu belirten Arıboğan, "Sürecin başından itibaren bakarsanız, TFF, polis, siyaset, cemaat, UEFA, FIFA, Mehmet Ali Aydınlar, savcı, CAS, medya, Şenes Erzik, Lutfi Arıboğan, son olarak da Ebru Köksal suçlu. Bu olacak şey değil. Bu ünlü fıkradaki deyimi anlatıyor; Hırsızın hiç mi suçu yok! Bir komedidir gidiyor" ifadesini kullandı.

İNTERNETTEKİ BELGEYE 'GİZLİ BELGE' DEDİLER
Yargılamayı etkilememek için başta sessiz kaldığını ancak bir süredir belgelerle cevap verdiğini belirten Arıboğan, "UEFA'yı bilgilendirdi dediler. UEFA'nın böyle olmadığına dair belgesini sunduk. Daha sonra bir disiplin müfettişinin kullandığı 16 Ağustos belgesinden bahsedildi, benim imzam olan. İnternette yayınladığımız belgeye 'gizli belge' dediler. Onun da ne olduğunu açıkladık. Gizlilik sürerken sportif yargılamayı federasyon olarak yapamayacağımızı söyledim. Orada da bir cevap yok. Türk futbolunun lehine olan bir yazı" dedi.

'ETiK DIŞI İŞ YAPANLAR ELENECEK'
GS TV'ye de açıklama yapan Lutfi Arıboğan şöyle konuştu: "Türk futbolunda etik dışı davranışlara tevessül etmiş insanların, içinde bulundukları kaotik ortama G.Saray'ı da dahil etmelerine izin vermeyeceğiz. Türk sporuna yakışmayan şeyleri yapanlar elenecek. Sistem kirlileri atacak."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN