Web Sürümüne Geç

Futbolu profesyoneller kurtaracak

Futbolu profesyoneller kurtaracak
Çarşamba 31.07.2013 18:40

Fenerbahçe'nin kendisi hakkında yaptığı son açıklamaya cevap veren Lutfi Arıboğan, "Türk sporunu küçümsedikleri maaşlı profesyoneller kurtaracaktır'' dedi

Fenerbahçe'nin "Bir kulübün maaşlı elemanı" benzetmesi yaparak Lutfi Arıboğan'ı işaret etmesine Arıboğan'dan cevap geldi. Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, "Türk sporunu küçümsedikleri maaşlı profesyoneller kurtaracaktır. Biz futbolun hayrına işler yaptık." dedi. Lutfi Arıboğan'ın, Fenerbahçe'nin kendisi hakkında yaptığı son açıklamaya karşılık verdiği cevabın detayları şöyle: "Bugüne kadar sabırla yaşamıma devam ediyordum ama son dönemlerdeki yalan ve iftira artınca 15 gün evvel bir açıklama yaptım. 15 gün önce yaptığım açıklamaların dışında bir açıklamam olmadı ama yeni gibi sunuldu.

ÖĞRENİP DE KONUŞMALARI GEREKİR
Fenerbahçe son açıklamasında isim vermeden eğer beni kastediyorsa, bu konuda benimle muhattap olacak kişinin en az benim kadar Türk sporuna hizmet etmesi gerekiyor. Benim Türk sporuna yaptığım hizmetleri iyi çalışıp, öğrenip öyle konuşması gerekir. 35 yıldır sporcu ve yönetici olarak hizmet etmeye devam ediyorum. Sporcu ya da yönetici olarak bulunduğum her yerde yüreğimle, gönlümle profesyonelce hizmet ettim.

AÇIKLAMAYI BİR AMATÖRE YAZDIRMIŞLAR
Adı geçen açıklamada beni en çok şaşırtan, spordaki profesyonelleşme ile ilgili yapılan yorumdur. İstikrarlı başarılar için profesyonellik şart. Profesyonelliği aşağılamaya çalışan bir zihniyet, kendilerine başarıları getiren profesyonellerine saygısızlık yaptı. Profesyonelliği küçümseyen zihniyet, acaba kendi profesyonellerinin yüzüne nasıl bakacaklar? Aslında bu açıklamayı maaşlı bir memura yaptırsalardı çok daha güzel bir metin ortaya çıkardı. Açıklamayı bir amatöre yazdırmışlar.

HEDEF GÖSTERME ÇABALARI BOŞA ÇIKACAK
Sporun dışından spor sektörüne giren, kurumları, kulüpleri kendi çıkarları için kullanan, bunun üzerinden güç ticareti yapanlar gördüğümüz kadarıyla profesyonelliğe karşı olan insanlar. Bu zihniyette olan insanlar, Türk sporundan uzaklaşacaktır. Bu zihniyetin kalıcı olması mümkün değil. Ortalığı bulandıranlar, kendi çıkarları uğruna beni tehdit edip hedef gösterenlerin çabaları boşa çıkacak. Bundan sonra böyle devam ederse hukuki yollara başvuracağım. Türk sporunu onların deyimiyle maaşlı profesyoneller kurtaracaktır."

UEFA İDDİALARI İFTİRA
Türk futbolunun hayrına çalıştıklarını da belirten Lutfi Arıboğan, Futbol Federasyonu yönetiminde bulunduğu dönemle ilgili yapılan suçlamalara da, "UEFA süreciyle ilgili ortaya atılan iddialar yalan ve iftiradan ibaret. Mehmet Ali Aydınlar döneminde Türk futbolunun hayrına işler yapıldı. Buradaki amaç konuyu ana mecrasından çıkarıp, esasından uzaklaştırmak için yürütülen bir iletişim politikasıdır." şeklinde cevap verdi.

TEPKİM KAMUOYUNUN ALDATILMASINA
UEFA Disiplin Kurulu tarafından Avrupa'dan men edilen Fenerbahçe'nin Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gidişi ve çıkacak sonuçla ilgili her hangi bir yorum yapmayacağını da belirten Lutfi Arıboğan, "CAS'ın vereceği kararın ardından bir açıklama yapmayı düşünmüyorum. Benim bu konuya dair bir yorumum olamaz. Kim suçlu, kim masum bunları bilemem. Reaksiyon gösterdiğim konu kamuoyu aldatılması, ben dahil bir takım kişilerin hedef gösterilmesi." diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN